Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan igényeljek új kódot a...

Hogyan igényeljek új kódot a népszámláláshoz?

Figyelt kérdés
[link] itt lehetne, csak arcképeset nem fogok csinálni, az időpontfoglalás nem tudom, hogy mi, az e-személyinél pedig kér regisztrációs kódot. Azt hol lehet találni?
2022. okt. 9. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, de ha van ügyfélkapud, akkor kérhetsz egyszerhasználatos kódot az email címedre. Én is így csináltam.
2022. okt. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi ez. Akar valami e-személyit, meg ilyesmit.
2022. okt. 10. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Nálam több lehetőség jön fel, ha a [link] oldalon a [Belépési kód igénylése] gombra kattintok; mint amit te mutatsz képen.

Lásd: [link]

(Én ügyfélkapuval igényeltem új kódot, mert az eredetit megszakítással akartuk kitölteni, és az új belépés után iszonyatos, hogy mit hozott fel, és semmit sem lehetett rajta működtetni. Az írásos hókuszpókusz tanács, amit telefonon is megismételtek: cookie-k és mindenféle előzmény törlése, másik böngésző, másik eszközön történő belépés, természetesen, semmit sem segített; amit elrontottak ezzel mi nem tudhattuk helyrehozni.)


Úgyhogy, ha van ügyfélkapu regisztrációd, a feltöltött képedtől eltérően, azzal is tudsz igényelni.


Az e-személyi (chipes; 2016. január 1. óta csak ilyet adnak) átvételekor kaptál borítékokat; zöld szegélyű borítékban a személyazonosító igazolvány kódkártya volt, kék szegélyűben az elektronikus aláírás kódkártya.

A belépéshez a (részben) zöld kártyára van szükség. Az egyik oldalán két sorban vannak számok. A felső sor számai közt szóköz van; a baloldali az aktiváló PIN kód, a jobboldali a PUK kód. Az alsó egybefüggő számsor a regisztrációs kód; erre van szükséged.

Ha ilyen személyid van, és nincs ügyfélkapu regisztrációd, akkor ezzel a regisztrációs kóddal azt is csinálhatsz, online. Az sem szükséges, hogy aktiválva legyen a kártya. (Sok ügyintézéshez, adatnézéshez jó az ügyfélkapu regisztráció, ingyenes az igénylése, létrehozása is, és ingyenes a használata. Már csak azért is megéri, mert minden okmányod, akár forgalmi engedély esetén is, kétszer: két hónappal, majd egy hónappal a lejárat előtt figyelmeztetést küldenek.)


Ha nincs ügyfélkapu regisztrációd és nem e-személyid van, akkor az ügyfélkapu regisztráció személyes ügyintézésének ügyintézési ideje kb. 5 perc kormányablakban, okmányirodában. Online időpont is foglalható; akkor elég percekkel előbb odaérned, és még sorszámot sem kell kérned, mert az online igényléskor kapottal hívnak, és még el is üt a hívókijelzőn a többitől, mert csak 1-2 számjegyű. Ha nem foglalsz időpontot, ehhez az ügyintézéshez általában nem kell sokat várni.

2022. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Népszámlálás a karbonadó előkésztéséhez gyűjti az információkat a lakások, házak energetikai állapotáról
2022. okt. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!