Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Berúgta egy cigány nagymamám...

Berúgta egy cigány nagymamám kertjének az ajtaját és bement, hogy megnézze a cseresznyefát. Milyen büntetést kaphatna ezért?

Figyelt kérdés
Szervusztok! Valamiért csak ma tudtam meg azt, hogy nagymamám kertjébe nyáron bement egy cigány ember úgy, hogy berúgta a kertkaput, mindezt azért hogy a cseresznyére ránézzen. Addig egy furgon várakozott a ház előtt, de mivel nem tetszett a csávónak a cseresznye, ezért hamar tovább is álltak. Nagymamám egyedül volt otthon, rászólt még az ajtó berúgás előtt, de az nem érdekelte az embert. Berúgta, megnézte, elkocsikáztak. Kérdem én, hogy milyen ember az ilyen és hogy tehet ilyet? Mivel lehet az ilyet büntetni? Hogy merészel egy ge(cigány) betörni másnak a kertjébe, hogy megkíséreljen cseresznyét lopni, mindezt a tulajdonos szemeláttára? Van kutya, de mivel a két kert el van egymástól választva egy másik kapuval, ezért semmit sem tudott volna tenni ez ellen, ráadásul még év elején hunyt el szeretett házőrzőjük, azóta meg egy gyáva vékony hangú és testalkatú kutyájuk van. Sajnos szerintem az előbb ijedne meg az idegentől, mint fordítva. Szóval ettől eltekintve, hogy van-e vagy nincs kutya a háznál még ez nem jogosít fel senkit sem arra, hogy bemenjen más birtokára. Ráadásul lemerem fogadni, hogyha bármelyikünk ott lett volna és rajtakapta volna őket, akkor a ge(cigányok) kipattantak volna vagy 50-en nagycsaládostul abból a furgonból balhézni. Szomorú és mérges vagyok, hogy ilyen történt és semmit sem tudtam ellene tenni, mivel nem voltam ott és nem is tudtam mai napig a dologról. Mit gondoltok?

2022. nov. 7. 00:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Garázdaság.

Az okozott kárt polgári perben lehetne visszakövetelni. Persze a gyakorlatban reménytelen lenne.

Az okozott félelemért sajnos semmiféle kártérítést nem kapna. Bezzeg, ha a Mi Hazánk, Magyar Gárda vagy Betyársereg emberei felvonulnának, rögtön félelemkeltőnek tekintené a megjelenésüket minden hatóság.

Pedig a tény az, hogy ezeknek a felvonulásain még egy pofon sem csattant eddig, míg a nem idén barnult etnikum öregeket agyonverő rablótámadásai közismertek (ld. pl.: ároktői banda).

2022. nov. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Revolúcióbiológus ***** válasza:
11%
Furgonnal járnak cseresznyét lopni? Esetleg gyümölcsösbe, de gondolom nem 30 gyümölcsfa van nagymamád előkertjében. Sőt, ha jól értem még el sem lopta, csak megnézte. Értem én, hogy 480 az üzemanyag, de nekem erősen hiányosnak hat a sztori. Nem volt véletlenül része a teljes képnek, hogy mondjuk nagymamád meghirdette a kukacos szar cseresznyéjét Facebookon/újságban/ismerősökön keresztül, de mikor meglátta, hogy a vevőjelölt roma el akart állni az üzlettől?
2022. nov. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

2.

", de mikor meglátta, hogy a vevőjelölt roma el akart állni az üzlettől?

ma 00:38"


Ahogy illik !

2022. nov. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
2! 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡
2022. nov. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

2! Ha leírja valaki hogy volt, te milyen alapon költöd át?

Szerinted mi oka lenne valakinek kitalálni egy sztorit és kiírni ide? Nem mindenki ennyire unatkozik, meg kamugép, mint te.

🤡

2022. nov. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

5.


Vagy inkább 🌚

2022. nov. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Revolúcióbiológus ***** válasza:
44%

#6: Nem sztorit írt le, s még csak nem is vele történt meg - távoli rokonától hallott valamit fél év múltán aminek vagy el van mesélve az egésze vagy nincs, naná hogy kételkedik benne bármely értelmes ember. Ha világos lenne az indíték akkor talán nem kíváncsiskodna az ember a részletek iránt, de csak az van hangsúlyozva hosszú körmondatokban, hogy ezek bizony nem sima állampolgárok voltak, hanem cigányok, az meg ugye köztudomású, hogy cigány ilyen = rósz, tehát itt már nem is kell nyomozni.

Ez a mese hihető lett volna mondjuk úgy 2010-2012 környékén mikor nagy bűnözési hullámok voltak falun a munkanélküliség miatt, csak akkor nem furgonnal jön a roma család (mert max. Ladájuk volt), s pláne nem fényes nappal, hanem éjszaka beosonnak a kertbe. S elsősorban nem cseresznyét lopnak, hanem TV-t, ékszert, biciklit. Szóval ha ezek valóban lopós cigányok voltak, akkor eléggé megbuknának a tolvaj-vizsgán.

2022. nov. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
Ezért utálják a cigókat- visszaindia !
2022. nov. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%

Nagymama mióta távoli rokon?😄

Nekem, gyümölcsöt még sosem loptak... 😄

Ne erőltesd.🤣

2022. nov. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!