Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Berúgta egy cigány nagymamám...

Berúgta egy cigány nagymamám kertjének az ajtaját és bement, hogy megnézze a cseresznyefát. Milyen büntetést kaphatna ezért?

Figyelt kérdés
Szervusztok! Valamiért csak ma tudtam meg azt, hogy nagymamám kertjébe nyáron bement egy cigány ember úgy, hogy berúgta a kertkaput, mindezt azért hogy a cseresznyére ránézzen. Addig egy furgon várakozott a ház előtt, de mivel nem tetszett a csávónak a cseresznye, ezért hamar tovább is álltak. Nagymamám egyedül volt otthon, rászólt még az ajtó berúgás előtt, de az nem érdekelte az embert. Berúgta, megnézte, elkocsikáztak. Kérdem én, hogy milyen ember az ilyen és hogy tehet ilyet? Mivel lehet az ilyet büntetni? Hogy merészel egy ge(cigány) betörni másnak a kertjébe, hogy megkíséreljen cseresznyét lopni, mindezt a tulajdonos szemeláttára? Van kutya, de mivel a két kert el van egymástól választva egy másik kapuval, ezért semmit sem tudott volna tenni ez ellen, ráadásul még év elején hunyt el szeretett házőrzőjük, azóta meg egy gyáva vékony hangú és testalkatú kutyájuk van. Sajnos szerintem az előbb ijedne meg az idegentől, mint fordítva. Szóval ettől eltekintve, hogy van-e vagy nincs kutya a háznál még ez nem jogosít fel senkit sem arra, hogy bemenjen más birtokára. Ráadásul lemerem fogadni, hogyha bármelyikünk ott lett volna és rajtakapta volna őket, akkor a ge(cigányok) kipattantak volna vagy 50-en nagycsaládostul abból a furgonból balhézni. Szomorú és mérges vagyok, hogy ilyen történt és semmit sem tudtam ellene tenni, mivel nem voltam ott és nem is tudtam mai napig a dologról. Mit gondoltok?

2022. nov. 7. 00:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%
‘Oszt a nagyi m’ér’ nem hívta a rendőröket?
2022. nov. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon valószínű, hogy nem a fát nézte, hanem hogy van-e olyasmi, amiért érdemes este visszamenni.

Egyébként kilincsre csukott kaput nem ügy berúgni.

2022. nov. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk az utcán levő fához jött egy család, és szépen leszedték a gyümölcsöt egy vödörbe. Fényes nappal.
2022. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
70%
14# Az nem tilos:) Persze simán bunkóság mert nem ők gondozták. Nektek is ki kellett volna menni ahhoz a fához falkástól és szedni a gyümölcsöt:)
2022. nov. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

Ez konkrétan magánlaksértés bűncselekmény (mert erőszakos volt a bemenetel).

Igen, magánlaksértés, mert magánlakáshoz tartozó bekerített hely. Egy fogalom alá esik.


(Nem garázdaság, mint ahogy az első írta, mert nem közterületen vagy nyilvános helyen történt.)


Sajnos már nem tudsz mit tenni.

Ott akkor kellett volna rendőrt hívni, megjegyezni az embert, a ruházatát, az autót.


Mondd meg mamádnak, hogy legközelebb telefonáljon.


(Ismerősöm járt úgy, hogy valakik bementek a kiskertjükbe éjszaka, konkrétan kibulizták magukat ott, berúgták a kertkaput, sörösüvegeket hagytak maguk után, a gyerekek játékait a kerti tóba dobták. A kamukamera pedig nyilván nem rögzített semmit. Ehhez képest 1 héten belül meglett mind a három elkövető. Ügyesek voltak a rendőrök.

Úgyhogy azért mondom, ha mamád szól már rögtön a történés után a segélyhívón, ha szerencse is társul, még aznap nyakon csíkok a zsaruk. Ha mégsem aznap, akkor a héten, mert előbb-utobb szembejön az a furgon. Vagy az is lehet hogy tudják személyleírás alapján kit és hol kell keresni. De ez nem megy úgy hogy senki nem szól semmit.)

2022. nov. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
12/15. Szerintem neked teljes mértékben igazad lehet! Azért csak lehet, mert egy nagyon nagy és gyönyörű cseresznyefáról van szó, amelyen nagyon sok cseresznye terem minden évben. Sajnos idén is szinte mind ment a levesbe, mármint a kukába. Nem csoda, hogy nem kellett még a barna bőrű kollégának sem. Viszont a cseresznyefától nem messze van egy olyan ház, amit csak tárolásra használunk, minden lim-lom amit csak eltudsz képzelni oda van összehordva. Nem lehet belátni oda mellesleg. Szerintem tényleg a cseresznyét akarhatták, azért is gyanítom, mert azóta se hallani róluk, pedig sok hónap telt el és a házból sem hiányzik semmi sem. Ha valaki ott járt volna, köpni-nyelni nem tudott volna hogy mit vigyen el, sőt elvinni sem tudta volna halkan. Szóval ennyi a történet. Sajnos a kerítést a fa mellett mindig megrongálja valaki, rátapos hogy elérjen egy ágat. Ezért is fura, hogy valaki bemenjen hiszen a kerítés mellett van. Arra is volt már példa, hogy kocsit hoztak és arra álltak rá, úgy szedték a cseresznyét. Aszondom, hogy ami kilóg a kerítésen kívülre az nem fontos, nyugodtan egyen aki akar, de ne rongálja meg a tulajdonunkat és ne kövessen el birtokháborítást. 1-2 éve lett kicserélve és ott szörnyen néz ki a kerítés, eszem megáll.
2022. nov. 7. 12:54
 17/24 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésre, hogy milyen büntetést kaphat: aluminium fokozatú ejnye-bejnye, 1 órára felfüggesztve.
2022. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az nem cigány volt, hanem bűnöző egyed. Vannak norvégok, brazilok,... is köztük.

Mindenkinek büntetés jár, aki bűnt követ el.

2022. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

Azért mennyire kell már panelprolinak lenni hogy ajtónak nevezzél egy kertkaput.


Az ajtó az ami a házban van.b

2022. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell kiemelni a származását? Csak nem vagy rasszista? Mert ha igen, akkor rosszabb vagy mint a tolvaj
2023. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!