Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltatóm elrendelt...

A munkáltatóm elrendelt szombatra kötelező túlórát délutánra. De én nagyon nem érek rá. Mi van ha nem megyek be szombaton?

Figyelt kérdés

2022. nov. 8. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Úgy tudom, ez felmondási oknak számít. Amúgy ez marha kevés infó, sok munkáltatónál a szombat ugyanolyan nap, mint a többi.
2022. nov. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Xdd Nekünk honnan kéne tudnunk hogy mit fog a munkáltatód csinálni ? Lehet semmit, lehet behív vagy lebsz téged hogy kihagytad, fegyelmit kapsz stb.
2022. nov. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Beszélj vele, mondd el neki hogy nem érsz rá, ha nem hat, akkor kérj szabit, ha nem ad akkor jelents beteget.
2022. nov. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gyárban dolgoztam, akkor nekem is hoztak berendelőt, nem irtam alá, igy hétfőn várt az irásbeli fegyelmi ami miatt minde adható pluszt elvettek.

Pár héten belül már másik munkám volt.


Ez volt 2016 novemberben, 2017 januárban máshol dolgoztam.


Nem tudom most hogy áll a munkaerőpiac, hogy ilyen gyorsan váltani lehet , vagy sem.

2022. nov. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem nálunk hétfőtől péntekig van munka és minden szombaton van túlóra lehetőség, szoktam is menni ha tudok vagy délelőttös vagyok de most délutánra tették kötelezővé.


Ha nem mennék be szombaton nem lenne igazolatlan hiányzás csak akkor kapnék fegyelmit és oda lesz a negyedéves prémiumom vagy csak kirúg és akkor a 13.-havit is bukom. Még januárig ki kell bírnom itt.


Még ma megpróbálok velük beszélni de ha be kell jönnöm, szombaton kitaposom a belüket.

2022. nov. 8. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Tulorat(rendkivuli munkavegzest) elrendelhet a munkaltato, amit kotelezove tehet. Ha nem mesz be akkor lehetnek kovetkezmenyei.


3opciot ajanlok.


Fogadd el es menj be delutan

Kerd meg hogy mehess delelott(cserelj valakivel)

Legyél covidos csutrotokon es kesz.

2022. nov. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!