Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akik szerint a fű legalizálásá...

Akik szerint a fű legalizálásától meg a teljes LMBT-jogoktól összeomlana a társadalom, azok hogyan magyarázzák, hogy USA, Kanada, Hollandia, Spanyolország, Portugália, nem omlottak össze?

Figyelt kérdés
Magyarország olyan gyenge, mint egy kártyávár és ha lehetne füvezni, melegházasodni, meg könnyebben nemet váltani, akkor tönkremenne?

2022. nov. 11. 15:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22%
Mindkettőt ellenzem, de ha már választani kell, akkor inkább az LMBTQ-jogok. A drogok annál sokkal károsabbak.
2022. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%

""hagyjuk már a fű démonizálását" Ja, hisz az is ezzel kezdte aki a heroint tolja, de oké, mi sincs nagyobb rendben mit egy tetves kapudrogot legalizáltatni."

Nincs igazad, mert a heroinisták döntő többsége először a cigit és az alkoholt próbálja ki és nem a füvet (mivel ahhoz fér hozzá könnyedén), tehát a kapudrog ez a kettő, és nem pedig a fű.

2022. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 árokpart ***** válasza:
41%
1-es Egyedül Pintér Sándor nem támogatja maradjunk ennyiben.
2022. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 árokpart ***** válasza:
0%
Ha kizárólag Orbán Viktoron múlna, akkor már a lőfegyvereket is legalizálták volna.
2022. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 árokpart ***** válasza:
4%
Sőt továbbmegyek, még a rendőrség is támogatná, mert jobban nyomon tudná követni, hogy pl. ki füves és ezek alapján több bűncselekményt, esetleg közlekedési balesetet tudnának megelőzni.
2022. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem hallottam ilyet, hogy ettől összeomlana a társadalom. Kik mondják ezt?

Másrészt viszont ezek legalizálásától megváltozna a társadalom, az említett országokban is megváltozott. Az ellenzők akár összeomlásnak is nevezhetik, a támogatók meg pozitív változásnak.

Pl Magyarországon is legális a Facebook, sokan ott élik az életüket. Ez most társadalmi probléma, összeomlás, pozitív dolog, vagy mi?

2022. nov. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%

"Kik mondják ezt?"


Én a Schmidt Marikától halottam ilyet a Hit rádión ,hogy nyugaton ezzel mérgezik a társadalmat amitől az összefog omlani és inkább vallási nevelés kellene.


De a kérdésre.

Én legalizálnám de minimum Dekriminalizálnám. A fent említett országok sem robbantak le ez miatt.

Egyébként Hollandiában sem legális a marihuána . Itt is csak Dekriminalizált

2022. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

Ezeknél sokkal nagyobb társadalmi problémák vannak. A füvet rengetegen szívják most is. Ha legalizálják, csupán annyi történik, hogy a fogyasztóknak nem kell rettegni a börtöntől meg a kétes eredetű anyagoktól, illetve az államnak is hoz bevételt.

Az LMBTQ jogok kiterjesztésétől sem omlik össze a társadalom, csak legfeljebb elmegy egy számomra nagyon fura irányba.

2022. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%
Sok káros szenvedély van, az igaz. Van, ami tiltva van és van ami (túlzottan is) támogatva. Nálam az alkohol és a dohány az ugyanúgy drog, mint a marihuána vagy a kokain, vagy bármilyen ópiátot tartalmazó vényköteles gyógyszer. De! Amilyen erővel az alkoholt támogatják odahaza és amekkora erővel a természetes marihuána ellen vannak, az logikátlan. A marihuanáról már kimutatták, hogy gyógyszer is, ellenben a sör nem az. Sok országban már engedélyezték a gyógyászati célú használatot (sőt, egyes helyeken a hasis is ilyen). Én magam nem iszom, nem dohányzom, és nem is drogozom. Csak úgy vagyok vele, a marihuána a legtermészetesebb a "kábítószerek" közt, az igazán ne legyen már annyire elutasítva.
2022. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
89%
Ebből is látszik, hogy a törvényeket jogászok hozzák, nem orvosok.
2022. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!