Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e jogi akadálya annak,...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Van-e jogi akadálya annak, hogy valaki ingorálja a telefonos bombafenyegetést?

Figyelt kérdés

Pl. "Két egymást követő reggel is bombariadó volt egy győri bíróságon"

[link]

Mivel számtalan ilyen alaptalan betelefonálás volt és van, sőt megalapozottról, beváltottról nem is tudok, miért nem hirdetjük ki, hogy okt. 1-től senki sem veszi ill. veheti komolyan ezeket? Ezt tudná a feltételezett merénylő is (hogy nem is törődnének vele) ezért eleve értelmetlenné válna ez a módszer, mást kellene kitalálnia.


Értelmes vitát, véleménycserét köszönettel és toleránsan fogadok.


2010. szept. 29. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A giminkben volt egy időben nagyon sok bombariadó, már hétvégén is többször be kellett mennünk pótlólagosan megtartani az órákat, ezt megelégelte a tanári kar és bejelentették, hogy vettek egy olyan készüléket, ami még a titkos számokat is kiírja. Na ja... De bevált, a következő 3 évben, amíg oda jártam, 1 bombariadó sem volt.
2010. szept. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

amíg nem robban bomba, nincs.


de mi van, ha robban? és mondjuk a te családod veszik oda, mert nem törődtek a fenyegetéssel???

2010. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az iskolaigazgató megcsinálta, nem egyszer. Ment a bombafenyegetés, az igazgató úr közölte, hogy köszöni a tájékoztatást, vette a kabátját, elhagyta az iskolát, de nem szólt senkinek. Ez mind utólag derült ki...
2010. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Le a kalappal az igazgató úr előtt, én is ezt tenném, esküszöm. Nem volt olyan eset soha (tudomásom szerint) hogy ezen a betelefonáláson múlott volna bármi is (azaz hogy ennek köszönhetően időben hatástalanítottak volna egy beállított, időzített bombát).

De az általam javasolt "deklarált hanyagsággal" a merénylőnek tudnia kell, hogy robban a bomba, kár telefonálnia. De nem ez a célja.

2010. szept. 29. 20:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Az igazgató cselekedetében nem is figyeltem fel a suli elhagyására, arról szóltam (eléggé kifejtve) hogy értelmetlen foglalkozni az ilyen telefonokkal, és természetesen vállalnám az összes következményét, mert nincs neki.
2010. szept. 30. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!