Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Telefonos feltöltőkártya csalás?

Telefonos feltöltőkártya csalás?

Figyelt kérdés

Felhívtak, hogy nyertem fél millió Ft-ot Raiffeisen bankkártyán és mondták, hogy diktáljam be az adataimat. Állítólag a T-mobile nyereményjátékán sorsoltak ki. Gondoltam, hogy kamu ezért kamu címet diktáltam be. Mondták, hogy vegyek 3 db 3500 Ft értékű feltöltőkártyát és diktáljam be nekik a feltöltőkártya számát és akkor megkapom a nyereményt. Mondtam, hogy sajnos most nincs pénzem és nem is tudok kölcsön kérni senkitől és mérgesen letette a telefont. Én nem dőltem be neki, mert már régen hallottam ezt a sztorit. Csak azért írtam ki, hogy más se essen áldozatul ezeknek a barmoknak.

Olvastam, hogy volt olyan aki valós lakcímet diktált be nekik de semmi baja nem lett belőle.

Akit már megkerestek írjon, hogy mi történt. Kíváncsi vagyok.


2010. okt. 9. 14:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nagyon régi trükk... -.-
2010. okt. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1. válaszoló írta. Nem újkeletű a csalás ilyen módja, de azért köszönöm az oladl olvasói nevében is, hogy kiírtad. Nálunk, itt a kisvárosunkban nemrég lebukott valaki ezzel a trükkel.

Viszont kaptam egy körlevelet e-mailban, hogy az előfizetéses telónál is próbálkoznak. Ott hálózatellenőrzést mondanak, és kérik, hogy nyomd meg a #9-et. Aki megteszi, annak máris megszerezték a SIM kártya kódját, és fizetheti a számlájukat. Meg valami ismeretlen, 3 nagybetűből álló hívónál sem szabad felvenni, mert vírust kapsz a telódra.

2010. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi visszaszivattuk őket :D eljátszottuk,hogy örülünk és rohanunk kártyát venni. Felírtunk kamufeltöltökártya számot és bediktáltuk. Nem stimmelt ezért visszahívtak aztán húztuk az időt,visszaolvastuk a számokat, "kiderült" hogy egyiket rosszul mondtuk :D aztán megint visszahívtak.. Végül jól kinevettuk őket :D
2010. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
És van aki ennek bedől, hogy nekik vegyen feltöltőkártyát?
2010. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Van.. Általában a kispénzü nyugdíjasok stb :S
2010. okt. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne, aki bedől, nyilván már rég felhagytak volna vele...
2010. okt. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"de azért köszönöm az oladl olvasói nevében is, hogy kiírtad"


Nekem csak 5 percembe került megírni de lehet, hogy ezzel segítek pár embernek.


"Viszont kaptam egy körlevelet e-mailban, hogy az előfizetéses telónál is próbálkoznak. Ott hálózatellenőrzést mondanak, és kérik, hogy nyomd meg a #9-et. Aki megteszi, annak máris megszerezték a SIM kártya kódját, és fizetheti a számlájukat. Meg valami ismeretlen, 3 nagybetűből álló hívónál sem szabad felvenni, mert vírust kapsz a telódra."


Ez már inkább gáz, hogy valaki elhiszi a hülye körleveleket. Nincs ilyen, hogy megszerzik a SIM kártya kódját. Azon olyan bonyolult titkosítás van, hogy nem lehet csak így megszerezni, tudom, mert mérnök-informatikus vagyok.

Vírusos dolog meg szintén kamu, mert a Magyarországon használt telók nagy része zárt oprendszeres amin pedig vírus nem tud futni. Okostelefonokon esetleg futhatna vírus de azt sem így kapja meg az illető, hanem mondjuk netezik a telefonjával és rátöltődik de jelenleg millióból 1 ami ilyen.

2010. okt. 9. 22:16
 8/16 anonim ***** válasza:
Kösz, h. kiírtad a kérdést, komolyan nem ismertem ezt a trüköt!!(de amúgy nem dőltem volna be nekik)
2010. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor valószínőleg nem az">>By: Svindlerek!XD:D


előző voltam

2010. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A körlevél írója vagyok. Belügyminisztérium által írt felhívás volt, így körlevélként került fel e-mail-re. Egy nyugdíjas rendőrtől kaptam, a kérés az volt, hogy továbbítsam, akinek tudom. Azért én benne megbízom.

Ahogy egy lopott bankkártyát is fel tudnak használni, ami mellett nincs ott a PIN kód, nem hiszem, hogy ez nagyobb rejtély volna egy hozzáértőnek.

2010. okt. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!