Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért legálisak a szórakozó...

Miért legálisak a szórakozó helyek? Miért vonatkoznak rájuk más szabályok?

Figyelt kérdés
Nem volt még ilyen helyen de az olvasottak meg a halottak alapján amit a rendszeresen ilyen helyekre járó emberek mondanak kb olyan mint a filmekben. Az az ott állnak előtte ilyen kidobó emberek és ők döntik el kit engednek be. Még ha el is tekintünk attól hogy milyen gyakoriak ott a balhék vagy illegàlis tevékenysègek, ez alapvetően szembe megy a diszkrimináció ellenes törvényekkel hogy csak úgy eldöntik ki mehet be és ki nem. Állítólag a roma származásúak az erősen diszkriminálják. Na meg se boltba se sehol máshol nincs olyan hogy nem engednek be csak mert! Ilyenkor ki lehetne hívni a fogyasztóvédelemet. De ezen szórakozó helyek esetében ez valamiért nincs így. Miért vonatkoznak rájuk más szabályok mint mondjuk egy sima étteremre ? Ezen kívül ezek a kidobó emberek is alapvetöen megkèrdöjelezhetö mennyire megbízható törvénytisztelö állampolgárok de ha nem is a filmekböl indulunk ki, nagyon sokan mondják hogy ilyen szórakozó helyeken tudnak illegális szereket venni stb... Ezen kívül hiába vannsk gyakran balhék sokkal rosszabbul ellenörizhetö mint egy sima lepukkantabb kocsma ahol szintén lehetnek balhék de legalább jobban ellenörizhetö. Ami még ellene szól az hogy nagyon sok fiatal megy oda sok gyerek is aki még 18-19 éves tinédzser tehát éphogy csak nagykorú jobb esetben de gyakran hallani olyanokat hogy 18 év alattiak is bejutnak. De a legfiatalabbakat általàban jobban próbálják védeni az ilyesmitöl 25 alatt is mert nagyon fiatal korban sokkal nagyobb az esélye a káros szerekre való rászokásra, balhékra stb... Rengetet ok van ami miatt az ilyen helyeket alapból meg lehetne próbálni betiltani de ennek ellenére úgy néz ki nemhogy betiltani nem próbáljàk ezeket de konkrèran más törvények is vonatkoznak rájuk. Aki tudja hogy ez miért van írja le! Ha valaki mást tapasztalt vagy más infomációi vannak írja le azt is de attól függetlenül is érdekelne mièrt vonatkozik ràjuk más szabályozás.

2022. nov. 19. 16:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Én sem járok ilyen helyekre, mert érzékeny a fülem, meg nem szeretem a tömeget; de aki igen, az hová menjen? Hol táncoljanak?"


De ez megint másik kérdés, mint hogy ki akar ott randalírozni és ki nem.


2Egyébként az éttermek ellen nem lépsz fel, akik nem engednek be senkit csak öltöny-nyakkendő kombóval?"


Én már voltam jobb fajta étteremben, sose öltöny+nyakkendő kombóval. Igaz, nem a legelitebb hely, de azért jó féle.

2022. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
10-es Nem a 24 évesekre gondoltam nyílvàn hanem az alig 18-19 évesekre akik csak végzösök. A 20-24 èvesek még szintén nagyon fiatalok de persze jogilag nagykorúak. Sok minden van ami nem való egy 18 év felettinek a katonaság a veszélyes munkàk pedig már egy nagyon fiatal felnöttnek se való de csak kevès dologra van 18 év feletti korlátozàs nálunk. Az étteremek ellen akik öltöny-nyakkendö kombót várnak el azért nem lépek fel mert ilyenröl konrkétan nem halottam Magyarországon csak filmekben láttam ilyet de ettöl függetlenül mèg minidg nem ugyanaz. Bár nem tartom elfogadhatónak hogy elöírja egy étterem ki hogy öltözzön de itt most nem arról van szó én mit tartok elfogadhatónak hanem a törvényröl. Ha valakit ok nèkül nem engednek be egy étterembe vagy bárhova akkor általàban hívhatja a fogyasztóvédelmet. Az érdekel hogy miért van az hogy valamilyen esetben hívhatja a fogyasztóvédelmet akit nem engednek be valahova de valahol meg nem teheti? Ez hogy müködik? Ezek ellen a szórakozóhelyek ellen pedig sokkal több szól ennél is vagy a diszkriminàciónàl pl a 18 év alatti gyerekek gyakori beengedése.
2022. nov. 20. 23:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!