Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telefonon érdemes szólni,...

Telefonon érdemes szólni, hogy nem megy be a börtönbe?

Figyelt kérdés
Szép jó estét mindenkinek! Férjemnek börtönbe kellene menni hétfőn (nov.21), baleset, cserbenhagyás miatt 2 év 2 hónapra. Ma viszont csinálta az ereszcsatornát, a nyírkos időben megcsúszott, leesett a székről és elreccsent a lába. Mentő, baleseti sebészet, gipsz blablabla. Emiatt nem fog tudni hétfőn bemenni. Azt nem tudom, hogy ha nem jelenik meg, azonnal érteküldik a rendőröket? Mindenesetre orvosi igazolást tudunk küldeni, viszont az napok múlva érkezik meg. Ilyenkor telefonon oda kell szólni a bőrtönnek, hogy mi történt és várják meg az igazolást, addig ne adjanak ki elővezetést, pár nap és megérkezik, vagy hogy érdemes? Mert ha tudjuk igazolni, akkor az kimenti a férjem és így, ha később megy be, ha meggyógyul, akkor nem küldenek rendőrt. Mindenképp hétfön reggel telefonáljunk és hétfőn adjuk fel az orvosi papírt? Köszönöm mindenkinek a válaszát, nem vagyunk az ilyesmiben járatosak.

2022. nov. 19. 22:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Túl rég voltam sajnos fiatal, de már akkoriban is minden elítélt teljesen ártatlan volt…

Én nem tudom mit adott be neked a férjed, de sima cserbenhagyásért ritkán adnak 2 évet.

És továbbra is be kell vonulnia törött lábbal

2022. nov. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg olyan priusza van már #11.
2022. nov. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy törés nem fog pár nap alatt emggyógyulni, amúgy meg ettől még be tud vonulni, ha ugy ítélik meg amx börtönkórházba kerül az eleján.
2022. nov. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, imádom ezt a "bezzeg a mai fiatalok" dumát. Kérdező: 23 vagyok. 6 éve vezetek napi szinten. Soha nem okoztam balesetet, de ha ne adj' Isten mégis megtörténne, eszembe nem jutna elhajtani. Nekem lenne vér a pucámban felvállalni amit csináltam, ami ezek szerint a 60+os férjednek nem volt (gondolom van vagy 75, csak nem merted kiírni). Úgyhogy ezt a "normális család vagyunk" dolgot sem értem teljesen. Nyugodtan lehet lepontozni, nekem ez a véleményem
2022. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Be kell vonulnia! Gipsszel is lehet fogoly. Majd elhelyezik a korhazban. Ez nem mutet. Szoval be kell menni, s majd a birtonigazgato dont.
2022. nov. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelembe nem vették volna, hogy nyugdíjas"

Miért kellett volna figyelembe venniük? Az nem enyhítő körülmény.

2022. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16, sajnos az

Anyám nagybátyja idén lett 80

Tavaly 2 hónapra elvették a jogsiját, amikor a 2. (sic!) gyalogost ütötte el (szerencsére kisebb sérülésekkel megúszták és nem hajtott el a helyszínről)… utána elkapták jogsi nélkül, bringást sodort el. Kapott valami nevetséges pénzbírságot és azóta a jogsit is visszakapta.

2022. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%

# 7: Egyetértek Önnel, a férjét ezért a bűncselekményért nem a tipikus bűnözői megítélés illeti meg. Ezért is igyekeztem segítőleg hozzáállni a felmerült probléma kezeléséhez. Nem is törekszik kibújni a felelősségvállalás alól, a kirótt fogházbüntetés letöltésére bevonul törvénytisztelő módon.


A magam részéről továbbra is azt javaslom, ne hagyatkozzon a telefonra. Ha teheti, Ön, házastársaként vegye a fáradságot, hogy személyesen viszi el a férje által írt/aláírt bejelentést az őt ért balesetről, orvosi szakvéleménnyel alátámasztva. Azt kockáztatja a férje, hogy a már kirótt büntetés mellé újabbat ró ki a bíróság, amiért nem tett eleget bevonulási kötelezettségének, és erről időben nem tájékoztatta megfelelően a hatóságot. Én az Ön helyében már hétfőn reggel 8-kor ott állnék a bíróság bejáratánál kezemben a fent leírt dokumentációval.

2022. nov. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!