Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan hogy elévül a zsarolás?

Van olyan hogy elévül a zsarolás?

Figyelt kérdés
Testvéreim megrövidítettek 2mo Ft-tal, de nem mertem szólni a rendőrségen, mert féltem. Most még visszakaphatom a pénzem?

2022. nov. 22. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

És hogy volt ebből zsarolás?



Konkrétan a zsarolás akkor évül el, ha megváltoznak a körülmények és értelmét veszti.

Pl. valaki megtudja, hogy csalod a párod és pénzt követel tőled a hallgatásáért. Közben ti elváltok, így okafogyottá válik a téma.

De a 2 milliódat - ha nem írod le a körülményeket - nem tudom értelmezni!

Így felszínesen ez nem zsarolás, hanem tartozás.

2022. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

leírnád pár mondatban ezt a "megrövidítést"...???

Mitől lesz ez zsarolás?

2022. nov. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Örökültünk 4-en egy ingatlant. 2 testvérem lemondott róla, így csak ketten voltunk tulajdonosok. Gyakorlatilag meg semmi beleszólásom nem volt, hogy mi történjen az ingatlannal. Amikor kiadták albérletbe, akkor sem kaptam abból pénzt.

Szóval egyszer csak eladtuk az ingatlant, és ahogy bántak velem életem során, eszem ágába sem volt nekik pénzt adni belőle, de ők erőteljesen felléptek és odaadtam 2 milliót.

Én így akkor utcára kerültem.

2022. nov. 22. 13:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, te kifizetted azokat a testvéreket, akik lemondtak az örökségről?

MIÉRT?

És ők miért mondtak le róla, ha az árára igényt tartottak?


Nem hiszem, hogy bármit is tehetsz, KIVÉVE, ha írásban foglaltátok a 2 millió átadását és ebben a jogcím (ház ára) is szerepel.

2022. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem akartak illetéket fizetni, és mivel az öröklésnél még kiskorú voltam, és az egyik tesóm lett a gyámom, így egyébként is Ő rendelkezett a vagyonommal. Amit a gyámság alatt úgy is rendezett, hogy ne legyen belőle probléma, de mikor 18 lettem, jelzálogot vetettek fel velem, kidobtak a lakásból, aztán amikor eladtuk kérték a jussukat.

Azért fizettem ki, mert féltem tőlük.

2022. nov. 22. 14:09
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Ismét megkérdezem:

Készült a pénzről írás, vagy csak a markukba nyomtad?

2022. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Semmi Papír.

Igazából a bankszámlára már csak az én részemet kaptam meg. A többiről nem tudok. Gondolom nővérem kapta meg, de hogy Ő hogy csinálta nem tudom.

2022. nov. 22. 14:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5: huhh... ez azért elég zavaros jogi helyzet.

Egyenesági öröklésnél szerintem sose kellett illetéket fizetni... VAgy hogy jött ez képbe "indokként"...?

És jogos a 6-os kérdése: le van-e papírozva mindez?


Mert ha csak úgy önként odaadtad nekik, azt simán letagadhatják. Főleg, ha nem bankból utaltad át....

2022. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem nyomtam senki kezébe semmit.

Megkaptam a negyedrészt a számlára és kussoltam.

Gondolom akkor nővérem a másik tulaj kapta meg a fennmaradó részt...

2022. nov. 22. 14:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így történt, ahogy leírtad, akkor teljes joggal beperelheted azt, aki neked csak 1/4 részt utalt, az 1/2 helyett, mivel 50%-os tulajdonos voltál.

Ha azt mondja, hogy kézbe adta neked a másik 1/4-et, akkor a bíró fel fogja tenni neki a kérdést, hogy hol van erről a papír? Ha nincs papír, akkor bukta a hazugságot.

Ez jogilag így áll meg.


Ettől függetlenül az a véleményem, hogy 4-en vagytok testvérek, az az igazságos, hogy a hagyatékból 4-en részesüljetek.

Hogy a másik 2 valamit furfangoskodni akart a nagy semmire, mivel az egyenesági öröklés illetékmentes, az a tényen semmit nem változtat.

De ettől még a papír beszél, a bíróság a javadra fog dönteni!


Jó lenne, ha keresnél egy ügyvédet, ha nincs pénzed, akkor vannak ingyenes jogsegélyszolgálatok, keress rá a neten!

2022. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!