Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági tárgyaláson le...

Bírósági tárgyaláson le szokták venni a fogvatartottról a bilincs(ek)et?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom - nem biztos - a bíró dönthet arról, hogy a vezetőszár ("póráz") kivételével leveteti a "klasszikus" (kétkezes) bilincset. Manapság mi a szokás?

2022. nov. 24. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem szokás. Azt nem tudom, a bíró levetetheti-e, szerintem nem.
2022. nov. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos fogvatartottaknál levetetheti.

Mondjuk egy hirtelen felindulásból gyilkoló, 2 általánost végzett BAZ megyei delikvensen rajta hagyja.

Azokat inkább pólyában kellene bevinni.

2022. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában nem jellemző a levetetés, régebben gyakrabban előfordult.

Láttam olyat vagy 10 éve, hogy 50 év körüli, 180 cm magas, 100 kilós, kisportolt, agresszív gyilkosról (ffi) a bíró levetette. Csak a vezetőszár maradt, még bilincsöv sem volt rajta, míg csalással vádolt, 25 év körüli, 165 cm magas, 45 kilós nőről meg nem vetette le, sőt a nőn még bilincsöv is volt. (Nem ugyanaz a bíró.)

2022. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bíró ha levetetheti is a bilincset sem teszi meg, mert onnét akármi történik emiatt felelős érte. Szóval ha én bíró lennék rajta hagynám, ha veszélyesnek ítélem, ha nem. Nem tudni, kiben mi lakozik.
2022. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!