Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki fejszével a kezében...

Kizcar kérdése:

Ha valaki fejszével a kezében az életem kioltásával fenyegetve közelít felém, és lőfegyverrel megölöm vagy megsebesítem, mi lesz?

Figyelt kérdés

A környékünkön történt már ilyen eset. Én csak láttam ahogy az egyik a másikat így akarta megfélemlíteni vagy megölni.

Ha megölöm mi lesz a következmény?

Ha csak megsebesítem?



2022. nov. 26. 04:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bírói joggyakorlat szerint ha valakit olyan támadás ér, amely az életét veszélyezteti és erre válaszul például lelövi az elkövetőt, aki meghal, az arányosságot nem vizsgálják. Hiszen az életét csakis a támadó életének kioltásával menthette meg. Ez pedig kimeríti a szükségesség fogalmát.
2022. nov. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
#1 Ne hagyd figyelmen kívül, hogy mindezt bizonyítani is kell. Persze egy bekábszizott római vs fehér ember küzdelemben ez nem olyan nehéz, de római vs római esetében rendkívül az.
2022. nov. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem mellesleg csak játékfegyvered(gumilövedékes/légfegyver) lehet fegyvertartási engedély hiányában. Ha pedig engedéllyel tartott vadászpuskával lövöd agyon, akkor téged fognak elítélni gyilkosságért és lőfegyverrel való visszaélésért. A súlyos testi sértés (+lőfegyverrel való visszaéles) szintúgy bűncselekmény, szerencsés esetben felfüggesztett, és az engedélyed végérvényes bevonása, fegyver elkobzása, szerencsétlenebb esetben letöltendő, a fentiek mellett. Ha csak játékfegyverrel lövöldözöl, akkor nem lesz ilyen súlyos a büntetés, azzal nem lehet ölni, csak ha kifejezett szándékodban áll.
2022. nov. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen felmentenek. Ezesetben fennáll a jogos védelmi helyzet. De mint előttem írták bizonyítani kell tudni magát a támadás tényét. Ha ez nem sikerül akkor simán csak kinyírtál egy favágót. :)
2022. nov. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Mi az oka a fenyegetésnek? Hogyan keletkezik ilyen fokú gyűlölet/indulat a másik félben?


Nincs egyáltalán semmilyen közbiztonság azon a környéken? (Nemcsak rendőrségre gondolok, hanem polgárőrség, önkormányzati rendészet, stb.)

2022. nov. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogos védelem esetén nem fognak megbüntetni. Hogy a lőfegyver legálisan volt-e a birtokodban, az külön ügy, persze azért is megütheted a bokád, bár nyilván akkor is jobban jársz, mintha hagynád magad levágni.
2022. nov. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

5.

Volt, hogy már voltak kint rendőrök, de akkor nem volt a rosszfiúnál támadó eszköz, de szóban kiabálva fenyegette őket, hogy eltöri őket mint a hurkapálcikát.

A rendőrök egy kis időre elővették a gumibotot nem használták.

Ezután mindenki ment haza.

2022. dec. 6. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!