Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, hogyan lehet...

Mit lehet tenni, hogyan lehet fellépni egy olyan iskolával szemben, ahol a tanárok testileg/lelkileg bántják a tanulókat?

Figyelt kérdés

A téma kényességére való tekintettel semmilyen egyéb információt nem adok meg. Sajnos biztos nem ez az egyetlen iskola, ahol ez történik. Itt sajnos még a vezetőséghez sem mehetünk. Van valakinek sikersztorija? Milyen fogásokat lehet keresni egy intézményen? Mert ugye sajnos a videófelvétel nem opció. Azt meg hogy bizonyítod felvétel nélkül, hogy valóban az történt, amit állítasz?

Hogy lehet véget vetni az iskolai bántalmazásnak? Sajnos ezeket a roncsokat nem fogják kirúgni. Ez sem opció. Váltani sem lehet egyik napról a másikra. És a magántanulóság sem opció.



2022. nov. 28. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

"Sajnos biztos nem ez az egyetlen iskola, ahol ez történik."

. Nagyon izgalmas: én politikai szálat sejtek az egész mögött.



"Mert ugye sajnos a videófelvétel nem opció."

. Persze, hogy nem.


"Váltani sem lehet egyik napról a másikra. És a magántanulóság sem opció."

. Naná, hogy nem.


Nagyon sokat dolgozták azon, hogy úgy kérj tanácsot, hogy arra ne lehessen mit javasolni. Sajnos nem teljes a siker, mert még egy ilyen abszurd helyzetben is diákok tönegeinek konzisztens vallomása erős bizonyíték lenne.


Várom, hogy leírd ez miért nem működik, de igazából annak szántam a válaszom, aki tényleg ilyen helyzetben van.

2022. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azzal semmire nem megyek, ha kiadom magam, meg az iskolát meg a környezetem. Arra vagyok kíváncsi, hogy ilyen helyzetben mit lehet lehet tenni, ha ennyi "nem" van. Pontosabban, még egyszer: Van-e valakinek valamilyen sikersztorija, milyen fogásokat lehet találni egy iskolán?! Köszönöm, ha megérted. Ha nem, olvass másik kérdést kérlek! De azért köszönöm, hogy leírtad a véleményed.
2022. nov. 28. 23:18
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Iskolaváltás bármi áron.


Mondjuk azért meghallgatnám az osztálytársaid és az iskola véleményét is mert amit leírtak az nagyon egyoldalú.

2022. nov. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

De milyen sikersztorira gondolsz? Hogy valaki rajzszöget tett a tanár székére?


Nem értem, hogyan lenne sikersztori az, ha valaki rosszat csinál, és nem szenvedi el a jogi következményeket.

Sikersztori az lenne, hogy ha egy intézményt szintű problémáról van szó, akkor ott a diákok együtt lépnek fel.


Ha igaz a történet, akkor beláthatnád, hogy hiányoznak olyan részletek, ami alapján tanácsot lehetne adni. Te kényelmesen letudod pl. azt, hogy nem lehet iskolát váltani, és kész, miközben ennek az oka lehet fontos az egész szempontjából.

2022. nov. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, nem magadat és másokat kell kiadni. Össze kell beszélni a többi diákkal és szülővel az egész iskolábban ha igaz a történeted és nem csak arról van szó, hogy TÉGED leszidtak többször is mert nem tudsz rendesen viselkedni.
2022. nov. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezekre a hozzászólásokra nem írok. Mert nincs benne semmi konkrét azon a mondaton kívül, hogy iskolaváltás bármi áron.


Illetve csak erre a két mondatra reagalnék:


"De milyen sikersztorira gondolsz? Hogy valaki rajzszöget tett a tanár székére?"


Nem gondoltam volna hogy ez a kérdés egyáltalán valaki fejében megfordul.

Mert nyilván nem ilyenre gondolok.


Aki érti a kérdésem, írjon bátran! Fölösleges feltételezgetésekre nem válaszolok, több okból sem!!

2022. nov. 29. 07:41
 7/13 A kérdező kommentje:
5, Attól, hogy összebeszélek az egész iskolával, attól nem lesz bizonyítva a bíróságon. Vagy hogy bizonyítod? Volt már ilyen sztorid?
2022. nov. 29. 07:48
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

"Attól, hogy összebeszélek az egész iskolával, attól nem lesz bizonyítva a bíróságon."

. De igen. Szerinted csak videófelvételek, DNS-minták alapján ítélnek el embereket? Több, konzisztens tanúvallomés bőven elég erre.


Ld.:

[link]

[link]


Tényleg nem írunk semmi konkrétat? Persze, mert Te sem írsz semmit, csak azt, hogy találjuk ki a gondolataidat.

Senki nem azt várja, hogy leírd az iskola nevét, hanem hogy megértsük a helyzetet... az én fő problémám, hogy azt sem írod le, egyáltalán mit szeretnél elérni. Mi lenne neked a sikersztori?

2022. nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Az egész kérdés egy újabb tanár gyalázó kamunak tűnik. Az is furcsa, hogy ennyire az egész tanári kar terrorizálja az összes diákot de egyik szülő sem tudd róla vagy nem akar csinálni semmit.


Fantázia világban lehetséges.

2022. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, nincs véletlen 2 füzeted töri órán?
2022. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!