Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, hogyan lehet...

Mit lehet tenni, hogyan lehet fellépni egy olyan iskolával szemben, ahol a tanárok testileg/lelkileg bántják a tanulókat?

Figyelt kérdés

A téma kényességére való tekintettel semmilyen egyéb információt nem adok meg. Sajnos biztos nem ez az egyetlen iskola, ahol ez történik. Itt sajnos még a vezetőséghez sem mehetünk. Van valakinek sikersztorija? Milyen fogásokat lehet keresni egy intézményen? Mert ugye sajnos a videófelvétel nem opció. Azt meg hogy bizonyítod felvétel nélkül, hogy valóban az történt, amit állítasz?

Hogy lehet véget vetni az iskolai bántalmazásnak? Sajnos ezeket a roncsokat nem fogják kirúgni. Ez sem opció. Váltani sem lehet egyik napról a másikra. És a magántanulóság sem opció.



2022. nov. 28. 22:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom milyen konkrét választ vársz, amikor te sem írsz le semmi konkrétat, csak mindenre az a válaszod, hogy "nem". A téma kényes, de azt sem tudjuk miért az, csak te állítod. A szülőknek kellene a gyerekekkel összefogniuk, ha olyan a dolog, nincs sok olyan dolog, amit egy közös szülői fellépés ne tudna megoldani. Ügyvédet megbízni, ha olyan szintű a sérelem. Videofelvételeket egyébként bizonyos körben elfogadja a bíróság is, de ehhez tényleg ügyvéd kell. De tekintve, hogy egy per évekig eltarthat és drága, nem biztos, hogy megéri, ettől a tanárok nem lesznek kicserélve, sőt, talán már le is érettségizel, mire kimondanak valamit. Mondjuk, én nem szívesen érettségiznék olyan iskolában, ami ellen pert indítottam. Vállalni kell az iskolaváltást, minden áron, ennél jobbat senki nem tud javasolni, ha a szülők nem hajlandóak összefogni. Ha meg téged pécéznek ki, akkor meg nem is várhatod, hogy majd más beáll melléd, neked kell sajnos váltani.
2022. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne azért, hogy mik történnek ott nálatok.

Ha sok diák összebeszél, és együtt kiállnak egy igazságtalan, és túlzottan erős ellenük elkövetett sérelemmel szemben, akkor szerintem el tudnak érni valamit.

Legtöbbször talán az ellenkezőjéről lehet hallani manapság. Inkább a tanárok nem tudnak fellépni a diákokkal szemben. Mert ha már erősebben megszorítja a vállát, vagy ha rákoppint a fejére, a diák szalad haza anyucihoz, eljátssza a nagy halált. Vagy megy a dirihez, ahol utána megb.szogatják a tanárt. Nem tudom, hogy milyen ez a te iskolád, hogy a tanárok ennyire kocsogoskodnek. De ha jogtalanul járnak el, akkor fel kéne ellenük lépni. Biztosan van valami fórum, vagy hasonló, ahol a diákok ilyen helyzetekben eljárhatnak.

2022. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak elég meredek történetek sok felé:

https://www.youtube.com/watch?v=BUuVr889zCo


[link]


Akadnak azért siker sztorik is. Sokféle ítéleteket is lehet találni különféle visszaélések lebukásáról és a bűnösök elítéléséről. Persze a történet súlya és jellegének ismerete nélkül nehéz hasonlókat keresni, de Google a barátod. Keress rá, hogy Tanár diák erőszak jogsértés per vagy ítélet


Az, hogy nincs felvétel nem feltétlenül teszi lehetetlenné a bizonyítást. De a helyzettől függően akár bizonyítékot is lehet szerezni. Hangfelvételt pl. sokkal kevésbé feltűnően lehet készíteni és ha olyan a helyzet, egy hangfelvétel is lehet bizonyító erejű.

Illetve ha többen is szemtanúi, vagy pláne sértettjei valamilyen bántalmazásnak, akkor az ő vallomásaik egymást erősítik.


Mindenképp érdemes beszélni egy minél jobb ügyvéddel, illetve jogvédő szervezetekkel. Ők elég sokat tudnak segíteni a lehetőségek megismerésében is, meg abban is, hogy mit hogyan lehet bizonyítani.


Ha sejthető, hogy a kis települési közeg és/vagy politikai összefonódások miatt visszaüthet a dolog, akkor érdemesebb nem helybeli jogásszal és emberekkel beszélni.

Sajnos hallottam már olyan sztorikról (szerencsére sokkal békésebb ügyben), hogy még egy könnyen bizonyítható és megnyerhető ügyben is lebeszélte a felperest a helyi ügyvéd a pereskedésről. Helyiként ismerte, jó (és valószínűleg üzleti) kapcsolatban állt az alperessel is és ahhoz nagyobb érdeke fűződött, hogy nekik ne legyen káruk a történetből és máskor is vele dolgozzanak, mint abból, hogy ezt az egy ügyet megnyerje ellenük, viszont máskor ne vele dolgozzanak...

2022. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!