Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést a szomszé...

Tehetek feljelentést a szomszéd ellen,ha karibi nyaralásokra járnak és fekete luxus kocsija van?

Figyelt kérdés

Már régóta figyelem őket,elég gyanúsak.

Elvileg dolgos házaspár egyik ápoló férje meg maszeknál sofőr.Kétlem hogy egy ilyen kiskeresetű házaspár megtudná engedni a luxusnyaralásokat,meg a szép új autót.

Közösségi médián figyelem őket be is jelöltem mindkettőt hogy lássam miket raknak fel.

Ezért kaphatnak büntetést?


2022. nov. 30. 18:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%
Ne ez a kérdés mutatja, milyen a magyar mentalitás. Te lusta vagy, de irigy azokra, akik dolgoznak. Ergó dögöljön meg a szomszéd tehene is, fel kell jelenteni őket. Hogy miért? Milyen bizonyítékod van? Nem számít, de nehogymár másnak jó lehessen.
2022. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
9%

Az előző kommentem rövidítve következik.


Butaság azt hinni, hogy minden jólétben élő magyar bűnoző.

De azt is butaság hinni, hogy egy jólétben élő ismeretlen biztos örökölt vagy valami hasonló miatt él jól, de nem bűnöző, az 100%.



Persze vannak intő jelek, vannak embertípusok akikről joggal lehet feltételezni, hogy bűnöző. Nem 100% ra mondani ismeretlenül, csak joggal feltételezni.


Bár a kérdés esete nem olyan kirívó, de nem is teljesen szokványos.

2022. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
64%
Ez most szöget ütött a fejembe! Én is tudok ilyeneket. Elkezdem figyelni őket.
2022. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
17%

"Ne ez a kérdés mutatja, milyen a magyar mentalitás. Te lusta vagy, de irigy azokra, akik dolgoznak. Ergó dögöljön meg a szomszéd tehene is, fel kell jelenteni őket. Hogy miért? Milyen bizonyítékod van? Nem számít, de nehogymár másnak jó lehessen."


Na jó, de ha valaki mondjuk nettó 200 ezret keres és nincs párja, akkor ha vesz egy 20 milliós autót, akkor mire fel is vette? Mert biztosan nem a fizetéséből, mert abból alig kéne megélnie. Persze a magadfajta rögtön feltételezi, hogy örökölte, de mi van ha nem örökölte, akkor miből vette?


Azt állítod, hogy valaki irigy azokra, akik dolgoznak. De ha nem munkából vette amit vett, akkor nem a munkájukra irigy az ember.


Nem mindegy, hogy egy nettó 1 milliót kereső informatikus vesz drága autót, vagy egy 200 ezret kereső ember. A nettó 1 milliónál érthető, a nettó 200 ezernél nem érthető. De ha tényleg örökölt, akkor nincs baj vele, de ha nem örökölt, akkor miből is vette?


Ma 19:25 és ma 19:37 vagyok.


Tehát nem minden jóléti ember bűnöző, de ez nem jelenti azt, hogy egy random szomszédról rögtön azt kell hinni, hogy becsületesen dolgozott meg valamiért. Magyarország a "10 millió adócsaló" országa, ezt ne feledjük el. A magyar ember mentalitásában nem csak az irigység van benne, de a magasabb jövedelemért való kisebb vagy nagyobb csalások elkövetése is.


Egyébként van egy kedvenc történetem.


Egy pécsi fiú, a 20-as évei végén örökölt a nagymamája után. Többek között egy régi olajképet, giccses keretben.


A nagyi szerette a képet, a srác nem akarta megtartani, hova is tette volna...?


"Elvitte felbecsültetni, kiderült, hogy egy elveszettnek hitt Rafaelo.


Annyi pénze van, mint a szemét.


Már lassan 40 éves.Tánctanárként dolgozik, mert unatkozik, és így lehet ismerkedni."


Ezzel az érveléssel az a probléma, hogy kirívó baromi ritka esetet írtál le, van ilyen is, de ez ritka. Ennyi erővel vannak lottónyertesek is, de több az adócsaló, mint aki megöütötte a főnyereményt és milliárdos összeget nyert a lottón.


Persze a politikusbűnözőkre is haragszom, még jobban is, mint a pitibb bűnözőkre.


De csak annyit akartam főképp mondani, hogy nem mindenki bűnöző, de nem is mindenki tisztességes. Egyiket se érdemes feltételezni ilyen helyzetekben.


Ma 19:25 és ma 19:37 vagyok.

2022. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

"Na jó, de ha valaki mondjuk nettó 200 ezret keres ..."

Ezzel csak az baj, hogy az irigy szomszéd honnan is tudja mennyi az általa irigyelt házaspár nettó jövedelme?

2022. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
2%

A kérdezőnek, meg azoknak akik a feljelentés pártján állnak igazuk van!

A legtöbb/minden vállalkozó valamiféleképp csal/trükközik valamivel. Annyi okosságot tudnak, hogy az nem igaz. Nekem is van az ismerősi körömben egy ilyen gyökér, amikor kértem, hogy engem is okosítson ki, csak hímezett hámozott, hümmögött. Nem dolgozik annyit, hogy 4 új autó, 3-4 nyaralás wellness kijöjjön belőle!

Ezeket fel kell jelenteni, mert 1000%,hogy csalnak, csak a NAV-nak még nem kerültek a látókörébe.

2022. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
95%
Egy sofőr és egy ápoló, alsóhangon nett 1 misit keresnek együtt. Abból azért már lehet egysmást kezdeni
2022. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Ritka üres és céltalan életed lehet, ha ilyenekkel foglalkozol...
2022. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
91%

Miért lenne neked jobb ha beléjükállnál?


Am 1000 törvényes dologból lehet nagyon jó pénzeket keresni.

Pl ismerősöm tűzoltó, baratnöje egy raktárban adminisztrátor...és másfél év alatt felraktak az egyik megosztóra vagy 100 videót ahogy mindenféle pózban meg különböző helyeken se ggbedugja a csajt 10-15 percben. Van kb 1 millió követőjük.

Nemrég vettek lakast új kocsit mennek ők is a nyarba télen stb

2022. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

#26

Durva általánosítás.

2022. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!