Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést a szomszé...

Tehetek feljelentést a szomszéd ellen,ha karibi nyaralásokra járnak és fekete luxus kocsija van?

Figyelt kérdés

Már régóta figyelem őket,elég gyanúsak.

Elvileg dolgos házaspár egyik ápoló férje meg maszeknál sofőr.Kétlem hogy egy ilyen kiskeresetű házaspár megtudná engedni a luxusnyaralásokat,meg a szép új autót.

Közösségi médián figyelem őket be is jelöltem mindkettőt hogy lássam miket raknak fel.

Ezért kaphatnak büntetést?


2022. nov. 30. 18:06
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
53%

"Ezzel csak az baj, hogy az irigy szomszéd honnan is tudja mennyi az általa irigyelt házaspár nettó jövedelme?"


Hát ha mondjuk takarítóként dolgozik de 30 milliós Mercedest vesz magának, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy nem a fizetéséből vette. Nem tudjuk, hogy mennyit keres mint takarító, de az biztos, hogy nem keres nettó 1 milliót, amiből mondjuk alsó hangon megengedhetné magának. Tehát ha valaki takarító és egyedül él, akkor várom a tippeket, hogy hogyan venne ilyen autót. A kérdésben házaspár volt, de lehetne nem házaspár is.


Az a probléma, hogyha mindenkiről azt feltételezzük, hogy tisztességesen van bevétele, akkor ha valaki bűnöző, akkor szerintetek hogyan lehetne elítélni? Hiszen a ti logikátok szerint mindenkiről azt kell feltételezni, hogy törvényesen van pénze, de akkor hogyan is lehetne ezt kideríteni? Hiszen ha nem járunk utána, akkor az sem derülhetne ki, ha mondjuk tisztességtelen dolgok lennének a háttérben. Ezen logika szerint senki után se lehetne nyomozni, akit nem ér tetten a rendőrség valamilyen bűnnel, tehát a bűnözők nagyrésze ellen sehogyan se lehetne, mert adót nem a zsaruk szeme láttára csalnak.


Amúgy magyar viszonylatba véve kifejezetten jó körülmények között élek, én felső középosztálybelinek tartom a családomat, de sokak azt állítanák, hogy ez már gazdagság. Én is külföldön szoktam nyaralni minden évben, szóval ezért nem leszek irigy önmagába véve senkire se. Drága autóban szoktam közlekedni én is, tehát ezért se lehetek irigy másokra, kivéve ha mondjuk ő 50 milliós luxus autóban megy, de gondolom itt nem erről van szó.


De azt ti se mondhatjátok, hogy ne lenne sok embernek bűnözésből jövedelme. Vagy szerintetek nincsenek ilyen emberek? Mindenki örökölt luxus lakásokat és abból van pénze? Nincsenek adócsalók, drogdílerek, stb? Mindenki tisztességes?

2022. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
55%
Neked mi közöd van hozzá, hogy a szomszédnak mije van, miből és mennyit keres? Csinálnak neked ezzel valami rosszat? Hagyd szépen őket békén, attól hogy alájuk szúrsz, a te saját kis szaros életed ugyanolyan marad. Szégyelld magad!
2022. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
95%
Igazad van kérdező! Egy ideje én is figyelem a szomszédot, egy kb 30 éves nőröl van szó. Nyáron feltűnően sokat van a kertben bikiniben. Ez nekem gyanús, ezért jobbnak látom, ha folyamatosan szemmel tartom, hátha készül valamire.
2022. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!