Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Birtokvédelmi eljárás meghozha...

Birtokvédelmi eljárás meghozhatja a kívánt eredményt? Volt már, aki ezt lefolytatta?

Figyelt kérdés

Új helyre költöztem és sajnos a felső szomszéd génhibás, képtelen hamutatót használni, így állandóan az én erkélyemet lepi be a égéstermék. Nem roma, de hiába mentem fel szólni szépen, kijelentette, hogy ő a saját erkélyén azt csinál, amit akar.

Közös képviselő alkalmatlan bármire, letudja azzal, hogy rendezzük el egymás közt.

A hivatalos eljárás segíthet-e a gyakorlatban valamit, vagy jó magyar rend szerint a paraszt bunkó bármit megtehet, amíg a normális embernek egy joga van, tűrni?



2022. dec. 5. 12:48
 1/10 anonim válasza:
60%
Nálunk a zajjal van a baj, hogy bármit csinálnak hangosak, illetve a cselekvéseikhez nem a megfelelő napszakot választják. Ha továbbra is ez lesz, akkor nagy változások lesznek.
2022. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megprobalhatod, de en szerintem ilyen piti dolgokkal nem foglalkoznak.

A komolyabbakra is szarnak.

Igen, ez idegesito, nyilvan engem is zavarna, de miutan 1 eve elek egy 5 gyerekes csalad mellett tarsashazban, en halat adnek az egnek, ha csak a hamu lenne a problemam az erkelyen 🤣🤣

2022. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez marhára nem piti dolog: láttam már erkélyt kiégni ezért.

Én megpróbálnám végigcsinálni. Addig ne hagyj semmi gyúlékonyt az erkélyen.

2022. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2; soha nem laktam társasházban ezelőtt, ilyenekhez tényleg nem vagyok hozzászokva. :) Sajnos a jellememből fakad, hogy semmi zavaró tényezőt nem tűrök jól, különösen, ha az illető egy retkes hamutál használtával meg tudná a dolgot oldani. Azért a gyerek téma is más, ott nem hibáztatom a szülőket, a gyerek "dolga", hogy ordítson, rohangáljon sajnos. De ebben az esetben kifejezetten a pofátlan belesz@romságot és tiszteletlenséget érzem, ami sajnos előhívja belőlem a harcos ént.
2022. dec. 5. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Fu 4-es, igen, a gyerek rohangaljon meg orditson, mondjuk ugy este 8-ig. Addig en is leszarom. De nemtorodom szulokkel, akik szinten csak orditani tudnak a gyerekekkel, raadasul 5 is van beloluk, azert mindennek van hatara. Amikor hajnali 2-kor is uvoltoznek, szaladgalnak, kismotoroznak a kicsik... az azert mar durva. Szinte minden este este. Bar amiota kb naponta rajuk hivtuk a szomszedokkal a rendoroket, neha sikerul 11-re elkussolniuk.


Amugy igaza van a 3-asnak, az egesveszelyre nem gondoltam, de csak azert nem, mert a felettem lako is dohanyzott az elozo lakasomban es a lehullo hamu meg csak nem is izott, nem hinnem, hogy attol kigyulladna barmi is. Ha ego cigit dob le, az mas.


Viszont kerdezo muszaj megedzodnod, mert a tarsashazi let nem konnyu. Ez kb semmi sajnos.

2022. dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5. Igazad lehet. Nem emésztem magam egyébként ezen, de ha valaki pofátlan, akkor neki se lesz könnyű élete mellettem. Ez nem is csak a társasházra vonatkozik, hanem az életre általában. Aki nem tisztel, zavar, azt én sem fogom tisztelni és megnehezítem az életét.
2022. dec. 5. 13:32
 7/10 anonim válasza:
42%
Hát aki lakásba költözik az ezzel jár.
2022. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tűzveszélyesnek tartom én is az esetleg lehulló parázs miatt. Én a helyedben ezen a vonalon próbálnék meg elindulni, ha a hivatalos utat választod. A magyar helyzetet és jogrendet kicsit már ismerve, gyanítom nem lesz könnyű dolgod.

Amúgy átérzem amit írsz, én is hasonló vagyok a kölcsönös tisztelet kérdése kapcsán. Viszont óva intelek a szomszédháború kirobbantásától, ha felső szomszédról van szó. Sajnos hatalmas helyzeti előnye van, nagyon könnyen és nagyon sokféle módon tud megszívatni, ha feletted lakik. Szóval szerintem jogos amit írsz, de bármit is lépsz majd, kellő körültekintéssel valósítsd meg.

2022. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8; pl. hogyan?
2022. dec. 5. 14:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Tologatja a bútorokat, veri a sarkát a földhöz, kismotorozik. Napestig lehetne sorolni.
2022. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!