Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben ha nem adom...

Ilyen esetben ha nem adom vissza az ajándékot börtönbe kerülhetek?

Figyelt kérdés

Apámtól kaptam korábban pénzt ajándékba készpénzben.

Az utóbbi időben leromlott az egészségem és táppénzen vagyok.


Később az övé is.


Nem tartjuk a kapcsolatot egy jó ideje (mert ő nem akarta).


Most viszont írt, hogy kéri vissza az egész pénzt. Nem érdekli, hogy mi van az egészségemmel, mert az övé a fontosabb.


Egy részét hajlandó vagyok átadni, hogy segítsek, de a saját kezelésemre is kell.

Ezért börtönbe kerülhetek ha beperel?



2022. dec. 7. 17:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Tudnad te, hanyan nyulnak le szerzodes nelkul, megse vontak felelossegre
2022. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
18%

Az ajándék visszakövetelhető, ha az ajándékozó olyan helyzetbe jut, hogy annak szükségét látja.


Az ajándsék miatt nem, de tartási kötelezettség elmulasztása okán börtönbe kerülhetsz.

2022. dec. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

És a tartási kötelezettséget a bíróság állapítja meg?


Mi van akkor, ha én is munkanélküli vagyok és emiatt alig van pénzem?

2022. dec. 9. 09:28
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem, a tartási kötelezettséged jogszabályi alapon fennáll a felmenőid és a leszármazottaid viszonylatában.
2022. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Tartási kötelezettséged ma már törvénybe van iktatva. Mindenképpen kötelességed tartani őt és így fel is éli azt a pénzt, ha nem kapja vissza. Ha visszadod, akkor még többet is
2022. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mindenki tartási kötelezettsége csak addig terjed, ameddig a képességei, lehetőségei terjednek. Ez alól kivétel a saját vagy örökbe fogadott gyermek. Őket a tartásra kötelezett akkor is köteles ellátni, ha ezzel önmagát sanyargatja, ha neki ezáltal kevesebb jut.
2022. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

A dologban az a vicces, hogy amikor gyerek voltam nem tartotta velem a kapcsolatot és amikor mégis beszéltünk, akkor is csak a lehető legkevesebben segített.

Azt mondta anyám fia vagyok nem az övé, hogy eltartson. El akart vetetni mielőtt megszülettem mert nem kért belőlem.


Most meg mindent kér magának.

2022. dec. 9. 10:06
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tartásra érdemtelen, de ezt bíróság kell, hogy megállapítsa, bizonyítékok alapján.

Ilyen esetben nem vagy tartásra kötelezhető.

2022. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Régen nem volt neki sem tartási kötelezttsége. Ez egy új törvény. Mindenkinek tartania kell a szüleit, akár érdemtelennek tarja is. Ezt nem te határozod meg, ahogy azt sem mennyit tudsz neki adni. A törvényben benne van : tartanod kell, gondoskodni róla. Be kell fogadnod, etetned kell
2022. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
61%

Engedd már el ezt a sok hülyeséget.

Ez olyan, mint mikor valaki beírja Google-ra, hogy fáj a feje, majd azt írják, hogy haldoklik.


Ha valaki pénzt ad neked, ha fejre áll sem tudja jogilag visszakérni tőled. Eleve maga a per többe kerülne mint az összeg.

De mivel készpénzről van szó, még csak bizonyíték sincs, hogy valóban adott neked.

Engedd már el ezt a dolgot.

2022. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!