Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyes költségmentességet,...

Személyes költségmentességet, és illetékátalány kaptam a végrehajtási lapot kiállító bíróságtól, ez fel van tüntetve a végrehajtási lapon.Ez mire vonatkozik pontosan? az elmúlt 22 évben soha nem kaptam díjjegyzéket a végrehajtótól.

Figyelt kérdés

Adósom ellen pénztartozás miatt végrehajtási lapot állított ki 2000 évben. A végrehajtó kisebb nagyobb összegekben munkabérből letiltással tudott némileg eredményesen eljárni, viszont két éve adósnak sem lefoglalható vagyona, sem munkahellyel nem rendelkezik.A végrehajtó ezekről semmilyen jegyzőkönyveket vagy Tb. által kiadott igazolást részemre nem küldött meg, külön kérésemre sem. A végrehajtótól kaptam egy Díjjegyzéket, fel van sorolva, adós fent álló tőketartozása a kamatai amely tőketartozásnak a 320 szorosa, elrendelési költségek, illeték. Sajnos a végrehajtó engemet mint végrehajtást kérőt kötelezi arra, hogy a végrehajtónak járó munkadíjat 15 napon belül utaljam át a megadott számlájára.

Személyes költségmentességet, és illetékátalány kaptam az végrehajtási lapot kiállító bíróságtól, ez fel van tüntetve a végrehajtási lapon.

Eddig ilyen Díjjegyzéket még nem kaptam, ez az első. Kérdezem jogszerű e ez az eljárása a végrehajtótól? Ha igen eddig a végrehajtási folyamatban miért nem kaptam?


2022. dec. 8. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert nyilván a végén számláz nem minden egyes tevékenysége után.
2022. dec. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De miért a végrehajtást kérőnek kell megfizetnie? Amikor személyes költségmentességet és illetékátalány fizetésére kaptam mentességet a végrehajtási eljárásban.
2022. dec. 8. 16:27
 3/15 anonim ***** válasza:
De a végrehajtó díjára az nem vonatkozik te demens. Mit gondolsz azt ki fizeti ki?
2022. dec. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jogász, nem vagyok végrehajtó, ezért kérdeztem.III/3 kikérem magamnak a sértegetés nélküli segítséget. Ha ez nálad elérhetetlen, inkább maradj csendben. Bírósági panasznapon azt mondták nincs teendőm, mivel végrehajtást kérő vagyok, és mentesítést adott az illetékes bíróság a végrehajtási eljárásban.
2022. dec. 8. 18:03
 5/15 anonim ***** válasza:

Oké akkormaradj hülye.

Majd hivatalosan is leírják neked amit én elmondtam nyersen

2022. dec. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Te ökör ember! Nem olvastad azt hogy ma késő délutáni Bírósági panasznapon mit mondtak. Te szerintem egy elmebeteg végrehajtó vagy a bűnözői főnököddel együtt. Bocs nem akartalak megsérteni, de Te kezdted!
2022. dec. 8. 19:25
 7/15 anonim ***** válasza:
A végrehajtás szerinted ingyen van? Nem. A végrehajtott összegből x az övék. Ugyanúgy mint az ügyvédek. Ha nem jön össze akkor te fizeted. Ennyi.
2022. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Majd megkapod, hogy mit kell fizetni, ha sikertelen a végrehajtás.


Ha be tudja szedni az adóstól a díját, akkor oké, de ha nem, akkor bizony neked kell kifizetned.

2022. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7/8 8/8 nem vitatkozom főleg nem trollokkal nem! Bírósági panasznapon tájékoztattak az ügyben annak hiszek!
2022. dec. 9. 17:09
 10/15 anonim ***** válasza:

"Személyes költségmentességet, és illetékátalány kaptam az végrehajtási lapot kiállító bíróságtól, "


Ez arra az ügymenetre vonatkozott, amíg a bíróság megállapította a követelésed jogosságát, és kiállította a végrehajtási lapot. Tehát a bírósági eljárás volt neked ingyen, nem a végrehajtási eljárás. Nem tudom, hogy miért mondtak neked mást a panasznapon.


Az önálló bírósági végrehajtó költségét mindig a végrehajtást kérő előlegezi meg, amit aztán az adóstól utólag beszed, ha tud. Ha nem tud, akkor ez a Te költséged marad.

Ez mindig is így volt.


A végrehajtó munkája ellen panaszt tehetsz, ha nem értesz valamiben egyet. Ezt hívják végrehajtási kifogásnak.

Engem több éven keresztül nem értesített arról, hogy mi történik az ügyemben, majd benyújtotta a "költségszámlát" felém, amit az adóson nem tudott behajtani.

Kifogást nyújtottam be ellene, hiszen évekig nem csinált az érdekemben semmit, nem tájékoztatott semmiről. Megírtam neki, hogy ha nem ért egyet a kifogásommal, akkor terjessze azt elő az illetékes bíróságon, döntsön a bíróság az ügyemben.

Inkább megegyeztünk, mint pereskedett volna még velem is.

Semmit nem csinál, majd benyújt egy hatalmas összeget költségigényként, mert nem tudta behajtani az adóson, miközben tudtuk, hogy volt munkabére is az évek alatt. Hát persze...

2022. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!