Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha magántanár kiállított...

Ha magántanár kiállított nekem egy számlát, akkor köteles vagyok utalni vagy elállhatok a szolgáltatástól?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy első alkalom lenne korrepetálásra, viszont mégis meggondoltam magam és inkább nem akarnék hozzá járni. De már kiállította a nevemre/címemre szóló eszámlát mint alanyi adómentes és megkaptam.

Szeretném visszamondani, de nem tudom baj lehet-e ebből (jogi kártérítés) azon kívül, hogy többet gondolom hozzá nem mehetek azzal, hogy faképnél hagyom 1 órát se járva.


Nem írtam alá semmilyen szerződést, alkalmanként számlázná ki, de szóban nyilván megegyeztünk, hogy hozzá fogok járni korrepetálásra.


Ilyenkor már muszáj utalni és legalább egy órára elmenni vagy ignorálhatom a dolgot és legfeljebb írhatok neki, hogy köszönöm de meggondoltam magam és mégse akarok menni?



2022. júl. 19. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Szóban már létrejött a megállapodás a szolgáltatás megrendeléséről. A NAV téged nem fog cseszegetni, mivel nem neked keletkezik adófizetési kötelezettséged. A magántanár próbálhatna polgári pert indítani, de egy órányi bevételért valószínűleg nem fog és el is bukná a pert. Szóbeli megállapodás esetében a megrendelés bár megtörtént, de a szolgáltatás nyújtására még nem került sor.

Ha nem akarsz fizetni... piszkos trükk (tudom máris utálni fognak a tanárok), de írsz neki egy e-mailt, üzenetet (lényeg hogy legyen nyoma), amiben lemondod az órát ÉS (ez fontos!!!) hozzáteszed abban állapodtatok meg hogy utólag fizetsz. Így te kvázi un. felszólamlással éltél a számla kibocsájtása ellen. Ha nem elég dörzsölt jogilag a vállalkozó és nem kifogásolja meg a dolgot akkor besz.pta máris 0-ra csökken a pernyertességének az esélye.

2022. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Jól értem hogy...

1. Nem történt még meg a megtartott óra

2. Nem fizettél neki

3. Ő mégis kiállított egy számlát?


Ha jól értem, akkor az egy vadbarom. Számlát igénybe vett és kifizetett termék/szolgáltatás után állít ki az ember. És fontos a múltidő.


Hogy miért?

Hát.. pontosan ezért:D


Nem kötelez semmi arra, hogy igénybe vedd a szolgáltatását. Ő volt a hülye, hogy a nagy semmire számlát írt.


De nyilván nem fog kedvelni amiért visszamondod, szóval a további együttműködés valószínűsége csökkenő tendenciát mutat. De talán nem is baj..

2022. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem értem, hogy akinek fogalma sincs az egész témáról az minek ír választ? Akkora baromságokat írtok, hogy fáj olvasni is!


A kiállított számlát egyszerűen lesztornózza és kész! Körülbelül két perces művelet online számlázóval.


Az is egy nagy f.szság, amit a kettes válaszoló írt, hogy nem állítunk ki fizetés előtt számlát. Dehogynem.

A számlán van egy fizetési határidő. Nekem is van olyan beszállítóm, akinek 15 napra kell csak fizetnem.

De meg is fordíthatjuk ezt a dolgot. Mi van akkor ha még nem kaptál számlát de te már fizettél, és ő meg letagadja? Én amíg nem látok számlát addig soha nem fizetek ki semmit!


Amúgy meg úgy lenne etikus, ha legalább a kiszámlázott órákra elmennél, vagy kifizetnéd. Hiszen saját bevallásod szerint megállapodtatok. Ő most miattad bukik pénzt, mert azokat az időpontokat neked tartotta fent, pedig lehet, hogy lett volna más is helyetted, és most miattad lesz neki üres órája!

2022. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Te 3as.

A legtöbb magánembernek nincsen beszállítója. Feltéve ha nem kenderfutár, ugye:D

A legtöbb magánember pedig csak a fizetés után kapja meg a számlát.

2022. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
#3 a számlát értelemszerűen fizetés előtt állítod ki, mert azt egyenlíted ki. Itt inkább az a bibi, hogy a szolgáltatás ELŐTT állította ki. Az ilyen típusú szolgáltatásoknál ez nem így szokás. A fodrász is csak az után blokkol a pénztárgépbe miután megcsinálta a coiffured nem pedig akkor amikor bejelentkeztél telefonon (igen tudom a pénztárgépi bizonylat nem számla, de az elv a lényeg).
2022. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Te 4es!


A kérdező is magánember, mégis előre kapta meg a számlát. Semmi nem tiltja ezt. A tanár csak abban hibázott, hogy elfelejtette, hogy Magyarországon él, és itt az adott szó annyit ér mint egy marék tyúkszar! Az üzleti etika meg gyakorlatilag ismeretlen fogalom!


De még egyszer mondom ez egy mindennapos történet, nincs benne semmi extra. Egyszerűen csinál egy sztornószámlát és vége a történetnek. Ezért nem mehet perre, és nem is menne perre senki.

2022. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hú de birgék itt egyesek.

Milyen utólagos számla?

Az ember igénybe veszi a szolgáltatást, aztán lelép? Ekkor mi van?

Amúgy is, szóbeli szerződés is szerződés. Amit megrendelt, azt fizesse is ki. A hármas adott helyes választ.

2022. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7 a szóbeli megállapodás is megállapodás, csak utána bizonyítsa be a felperes hogy szóban abban egyeztek meg előre történik a kifizetés 😃 Főleg egy olyan szolgáltatási területen ahol jellemzően utólag, a helyszínen, a szolgáltatás igénybevételekor szoktak fizetni.

Lestornózza majd a számlát és viszlát.

2022. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

És ha a másik fél telefonon rögzítette a megállapodást?

Azon a "szolgáltatási területen" nem utólag, hanem előre szoktak fizetni.

2022. júl. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 magántanárnál a bevett gyakorlat hogy akkor fizetsz amikor elmész órára és ott helyben kp
2022. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!