Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg igaz, hogy le kell...

Tényleg igaz, hogy le kell venni a bankszámláinkról a pénzt, mert az állam elveheti a válságkezeléshez?

Figyelt kérdés

Ez a hír terjeng az interneten és nem tudom, hogy most ez valóság e. Személy szerint jobban szeretem a bankkartyamon tudni a pénzt, átlátom a költéseimet és nagyobb biztonságban is érzem.

Kérlek segítsetek mert nagyon bizonytalan vagyok.


2022. dec. 9. 21:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Én már régen osztrák számlán tartom a megtakarításomat. Orbánnak meg üzenem; Boldog karácsonyt!"
2022. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem. De rémhírterjesztésért meg elkaphatnak.
2022. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%

Böriben nem lesz szükseged pénzre.

Remhírterjesztés!

2022. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%
A bankszámládon lévő pénz a magántulajdonod. Azt nem vehetik el tőled. Pont olyan magántulajdon mint például a MANYUP. Ugye azt sem tudta a kormány lenyúlni, ha vetted a fáradtságot és bementél a nyugdíjintézetbe és nyilatkoztál arról, hogy nem akarsz átlépni az állami rendszerbe. Nekem például a mai napig megvan és szépen kamatozik...
2022. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Magyarországon 2010. óta kétharmados, frakciófegyelemmel jól kordában tartott kormánytöbbség van az Országgyűlésben. Ez azt jelenti, hogy az Alaptörvényt úgy módosítják, ahogy azt éppen a Legfőbb Nagyvezér kívánja. Azóta minden ellenőrző és korlátozó szervnél volt legalább egy tisztújítás, ahol az ún. nemzethy kurzushoz tartozó talpnyalók kerültek hatalomra. Vagyis az igazságszolgáltatást, rendvédelmet, Alkotmánybíróságot, köztársasági elnököt és minden egyebet Viktor király irányít.

Tehát ő most azt tehet meg, amit csak akar. Mikor 2011-ben éppen a semmiből kellett pénzt teremtenie az államadósság csökkentésére, simán átverte az akkoriban még csak a maihoz képest kezdeti stádiumban járó diktatúráján azt, hogy 2012-től minden MANYUP pénz az államot illesse. Ehhez képest a lakossági bankszámlák államosítása gyerekjáték lesz, különösen a mikor miért elrendelt veszélyhelyzet alatt, ami gyakorlatilag az ő egyszemélyi hatalmát jelenti: már formaságként sem kell fenntartani a többi, amúgy is rég általa irányított egyéb intézmény működését. Őfelsége aláírja és kihirdeti, osztán onnattul úgy is van. Értelmes ember nem tart forintban vagyont, sem készpénzben, sem folyószámlán. A készpénzt elinflálja Viktor király, ha kell, a számlapénzt meg államosítja.

2022. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%
"Nem lesz semmi vagyonod & boldog leszel!"
2022. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%

Dehogy vehetik el. Rémhírt terjeszt az ellenzék, ami egyébként bűncselekmény. Az a céljuk a kormány lejáratása mellett, hogy tönkretegyék a bankokat és a gazdaságot.

Nyugodj meg, biztonságban van a pénzed a számládon.

2022. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Igen, kb bármit megtehetnek orbánék mivel vészhelyzeti kormányzás van. Egy éjszaka alatt írnak hozzá törvényt.
2022. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Én nem mondanék ilyesmit, de Matolcsy itt:

https://www.youtube.com/watch?v=KXfckTpPtGY&t=1986s

valami efféléről beszél a nemzetgazdasági bizottság előtt.

2022. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem én terjesztem a rémhírt, hanem az internet van ezzel tele és megijedtem! Mivel nem vagyok jártas ilyen ügyekben ezért érdeklődöm, hogy van e ennek valami valóságalapja.
2022. dec. 9. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!