Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazolatlan távollét alkalmazá...

Igazolatlan távollét alkalmazása jogszerű ilyen formában?

Figyelt kérdés

Kamion sofőrként dolgozom. Most december 5-én beadtam a rendes munkavállalói felmondásom e-mailben, postán ajánlott levélként a HR-osztályra.

Ezt emailben jeleztem a felettesemnek, hogy január 3-án jár le a felmondási időm.

Erre ma (dec.9) derült ki a bérlapomon, hogy előző hónapban 13 nap igazolatlan távollétet számoltak el.

November 9-én jöttem haza azóta nem szóltak, hogy munkát kell végeznem.

Ugyanígy decemberi napokra is igazolatlan távollétet szeretnének elszámolni. Annak ellenére, hogy november elején még 16 nap szabadságom volt.


Ilyen esetben mit tudok tenni? Szerintem ez nem jogszerű!



2022. dec. 10. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Munkaviszonyban dolgozol, határozatlan idejű szerződéssel?
2022. dec. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom kamionosoknál van-e valamilyen speciális szabály, de alapvetően természetesen nem jogszerű. Gondolom abban bíznak hogy nem mész bíróságra.
2022. dec. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogyha november 9-től december 9-ig nem dolgoztál, nem jelezted a szabadság igényt, akkor mi az elképzelés? Korábban hogyan működött?
2022. dec. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Munkaviszonyban dolgozol, határozatlan idejű szerződéssel?"

Igen.

2022. dec. 10. 08:04
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, nem ártana leírni, hogy nálatok mi a szokás a munkakiadással.

Nekem pl. még életemben nem szóltak, hogy menni kell dolgozni, hanem odamegyek a munkaidő elejére, és adnak valami munkát. Ha nem mennék magamtól, akkor igazolatlan lenne.

Nálad nyilván nem működik, azért kellene leírni, hogyan.

Ha nem vétettél a munkáltatód által megszokott szabályok ellen, és mindig otthon értesítettek téged a munkavégzésről, és még be se kell jelentkezned alkalmanként, akkor nem jogszerű az igazolatlan. Kérdezd meg először is, hogy mire alapoznak, mit csináltál rosszul, amit a szemedre vetnek. Innen lehet tovább lépni, választól függően.

2022. dec. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*munkáltatód által megSZABOTT szabályok ellen
2022. dec. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Hogyha november 9-től december 9-ig nem dolgoztál, nem jelezted a szabadság igényt, akkor mi az elképzelés? Korábban hogyan működött?"


Nem az első alkalom volt, hogy több hetet itthon voltam. Első alkalommal kérdeztem. Akkor azt mondta, hogy szabadságot írnak ki, azt követően állásidőt. Sose írtak ki igazolatlant.

Szerintem a felmondás miatt történt.

2022. dec. 10. 08:10
 8/13 A kérdező kommentje:

"nem ártana leírni, hogy nálatok mi a szokás a munkakiadással."


Miután haza jöttem kb. 1-3 hét után mindig telefonon szóltak ha tudtak munkát adni.


Az első hosszabb itthonlét után erről emailben is meg kérdeztem a felettesemet, hogy ilyenkor mi történik? Szabadság+ állásidőt írnak ki. Ezért teljesen nyugodtan voltam itthon.

2022. dec. 10. 08:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor minden tiszta, és remélem, nem törölted azt az e-mailt, mert ha munkaügyi per lesz, az alapján neked fognak igazat adni.

De azért érdeklődj, hogy most mégis, mi alapján. És kinyomtatva vidd el az e-mailt, bizonyítva, hogy ezzel bizony mellélőttek.

2022. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Hát akkor minden tiszta, és remélem, nem törölted azt az e-mailt"


Nem töröltem.

2022. dec. 10. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!