Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatói oldalról felmondás...

Kronikas93 kérdése:

Munkáltatói oldalról felmondás igazolatlan távollét esetén?

Figyelt kérdés

Kaptam egy szerződés hosszabbítást az előző munkahelyemen ami azt hittem hogy június végén lejárt. Így kijöttem Németországba dolgozni.

Ma hívott az előző munkahelyemről a főnököm.

Hogy be kéne mennem felmondani. Mert ő azt látja hogy ehonap végén jár le a szerződésem.

Bemenni nem tudok. Messze vagyok.

Na most . Először egy hónapos szerződést kaptam. Majd egy módosításban kaptam hosszabbítást ami ezek szerint július végéig tart.

Tehát összesen három hónapra szóló meghatározott szerződés.

Proba idő nincs ilyenkor? Vagy hogyan működik.

Eljárást akarnak indítani ellenem hogy kártérítést fizessek. Mit tehetek ezügyben? Segítségeteket előre is köszönöm



#munka #hely #felmondas kártérítés
2017. júl. 20. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Egy dolog a lényeges: érvényben lévő munkaszerződés ideje alatt hagytad-e ott őket és nem mentél dolgozni? Mert, ha igen, akkor megszegted a szerződést, és így követelhetnek tőled kártérítést. A módosítást ami júliusig van aláírtad, hogy dolgozol? Hiába van próbaidő, ezalatt a szerződésed ugyanugy él, ez csak arra jó, hogy indok nélkül mindkét fél felmondhat.
2017. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Most neked nincsenek példányaid a szerződésedből vagy mi a szösz? Most akkor van élő szerződésed vagy nincs? Ha van akkor jogos, ha nincs akkor tudni kell, hogy mi van és az alapján tudunk tanácsot adni.
2017. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát elméletileg egyoldalúan nem hosszabbíthatja meg a határozott idejű munkaszerződésben foglalt időt, ha a módosítást aláírtad, akkor valóban szerződést szegtél, ha nem, akkor nem követelhetnek semmit. Viszont nem tudom, hogy az eredeti szerződésben volt-e olyan kitétel, hogy meghosszabbíthatják-e egyoldalúan az időt, amit le kell dolgoznod. Mindenképpen el kell olvasnod a szerződést, hogy mit írtál alá.
2017. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Megoldódott a dolog úgy néz ki.

Mindenkinek nyomtam hogy hasznos. Mert valóban az összes válasz hasznos volt.

Köszönöm.

Első. Ne haragudj kérlek. Véletlen a félig hasznosra nyomtam. Pici. És telefonon vagyok. Tényleg sajnálom .

2017. júl. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!