Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon bűncselekmény...

Magyarországon bűncselekmény állatot rituálisan feláldozni vallási céllal?

Figyelt kérdés
Tehát megölni, majd kifolyatni a vérét (véráldozat) és végül égő áldozatként felajánlani. Nyilván egyértelmű: vallási céllal, és nyilván a meghatározott imákkal, gyakorlatokkal stb. egybefűzve.

2022. dec. 10. 16:52
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
100%
Állat vágást sem tartom túl humánus dolognak, de mivel az emberek évezredek óta húst esik mivel mindenevő, ezért abból a szempontból elfogadom, hogy a levágott állatot legalább élelmezési céllal megeszik, bár a jövőben a laboratóriumban előállított húst illetve a hús pótlás teljes mértékben kiválthatja ezeket, szóval én támogatom is ezeket a törekvéseket teljes mértékben. Szóval amit te írsz, hogy levágni egy állatot egy vallási rituálé keretein belül, egész egyszerűen józan ésszel felfogva semmi értelme nincsen, ez egy abszurd bolondság, és csak annyi történik hogy egy állatot megölsz teljesen értelmetlen dolog miatt. Az pedig hogy ezt azzal indoklod hogy évezredes hagyománya van, száz évvel ezelőttig a koponyalékelésnek is az volt, de gondolom eléggé fel lennél háborodva ha erre hivatkozva most valaki kipróbálná rajtad :).
2022. dec. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:

#11.

Pedig ez teljesen humánus dolog.


Nem kegyetlenkedés. Éppen ellenkezőleg. Egy olyan állatot kell feláldozni, akihez valamilyen szempontból kötődsz: például sok csirkének adott már életet stb.


Van olyan, hogy olaj, fűszer és füstölő kíséretében áldozzák fel.


Másnak lehet, hogy nem értelmetlen dolog.

2022. dec. 10. 18:43
 13/60 anonim ***** válasza:
100%
Már neharagudj de az hogy te elveszed egy élőlény életét vallási célzattal ugyanaz mint ha valaki agyonverne egy kutyát kegyetlenségből, mindkét állat élhetett volna tovább, de te valamilyen mondvacsinált indokkal megölted őt, hát ennek baromi sok értelme van, a természetben is csak akkor öl egy ragadozó ha éhes és élelemre van szüksége, az ember jutott el arra szintre, hogy más élőlényt élelmezés kivételével, mondvacsinált indokkal értelmetlenségből megöljön, hiába írod le nekem 50szer hogy ez szerinted normális a legtöbb felvilágosult ember szerint aki nem a sötét középkori szokásoknak megfelelően él és gondolkodik, ez egy értelmetlen visszatetsző dolog lesz, ez van.
2022. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:

#13.

Az áldozatbemutatás során fontos, hogy az állat ne érezzen félelmet. Nem kínozzák az állatot. Egy, vagy max. 2 vágás, és már a vérét ki is engedik egy tálba, amiben felfogják a vért.


A törvény szerencsére nem tiltja, így fogalmam sincs, hogy mi a bajod vele.

2022. dec. 10. 19:55
 15/60 A kérdező kommentje:
Szerinted akkor az is rossz, ha veszek húst és azt égetem el? Mert materiálisan nézve nincs sok különbség közötte... Ugyanúgy élhetett volna még, vagy megehették volna, ha én nem veszem meg, majd égetem el.
2022. dec. 10. 19:57
 16/60 A kérdező kommentje:
Csakhogy az emberben már van vallásos hit, ami a vadállatokban nem feltétlenül. Ebből adódóan a jobb kéz ösvényén lévő vallásokat követő emberek tartoznak valakinek alázattal. A vallásokban pedig ez az imádat kifejezése: az áldozat. A keresztények is áldoznak, csak ők Krisztus testét és vérét áldozzák fel. Szerintük Jézus Krisztus ÁLDOZATA váltotta meg az embert. Sok vallásban ebből adódóan a tisztelet jele is ez.
2022. dec. 10. 20:00
 17/60 anonim ***** válasza:
100%
Már leírtam hogy álatáldozat bemutatása miért nem normális dolog szerintem, ha te veszel húst és azt égeted el akkor szimplán pazarolod az ételt, azt az állatot élelmezési céllal levágták, hogy valami haszna legyen, ha te megveszed hogy elégesd hát egészségedre, erről is megvan a véleményem. Egyébként minden áldozat bemutatása legyen az jelképes vagy véráldozat egy agyament és idejétmúlt dolog, semmi értelme nincs, mert nincsen megfoghatatlan felsőbbrendű üzenete, csak az ember tulajdonít ilyet neki, de a vallás és hit csupán az ember egy véleménye a dolgokról, mármint engem nem zavar ki miben hisz, de az összes vallás ami létezik a földön az emberi agy szüleménye, semmi köze a valós létező anyagi világunkhoz, csak mi találtuk ki őket, szóval már csak ezért is egy óriási baromságnak tartom, hogy ezek mellé még áldozatot is mutassunk be.
2022. dec. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:

#17.

Ezek szerint szerinted mondjuk a buddhista füstölő felajánlás, illetve terményfelajánlás, illetve a keresztény Jézus áldozata is idejétmúlt dolog?


Rengeteg ember nem ért veled egyet...


A zsidók, ha állna még a templom, a mai napig vinnék az állatokat, a terményt és a füstölőt áldozatra. A muszlimok az áldozati ünnepen áldoznak. A keresztények, a taoisták és a buddhisták jelképesen mutatnak be áldozatot, illetve ajánlanak fel. A pogányok közül pedig több helyen a mai napig gyakorolják, bár kevesebben.

2022. dec. 10. 20:17
 19/60 A kérdező kommentje:
Persze, hogy semmi közük az anyagi világhoz, hisz a vallás a természetfeletti, matérián túli dolgokkal foglalkozik...
2022. dec. 10. 20:19
 20/60 anonim ***** válasza:
100%
Igen mint írtam az összes rituális áldozat meg hasonló idejétmúlt dolog, és nincs semmi értelme, az meg hogy ki ért velem egyet nagyivben leszrom, én a kézzel fogható kimutatható tényekkel alátámasztott dolgokban hiszek, jó lenne ha létezne halál után élet, de a jelenlegi ismereteink szerint nincs, és minden más természetfeletti humbuk az emberi agy kreálmánya, erre léteznek jelenleg bizonyítékok és kimutatható dolgok, amiket te állítasz arra nem, csupán az ember általi hit és meggyőződés, márpedig amíg csak vak hit miatt mutatunk be értelmetlen rituálékat, addig számomra ezeknek nemigazán lesz túl sok értelme.
2022. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!