Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi már ELFOGADOTT...

Az alábbi már ELFOGADOTT törvényjavaslat, mikor lép életbe? Köztársasági elnök aláírása vár, azt lehet tudni, hogy mikor/ mennyivel az OGY elfogadása után lehet?

Figyelt kérdés

Ez az:

[link]


T/1623

Egyes felsőoktatással, szakképzéssel és felnőttképzéssel összefüggő törvények módosításáról



2022. dec. 12. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A jogalkotás menete a következő szakaszokból áll:

1. Szabályozás kezdeményezése

2. Szabálytervezet elkészítése

3. Megvitatás (OGY)

4. jogszabalytervezet elfogadása

5. Kihirdetés a Magyar Közlönyben


Tehát ha már érvényes a jogszabály, akkor kihirdetik a MK-ben, ezt követően pedig hatályos lesz majd.

2022. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor ezt már kihirdették?


Vagy mikor várható, hogy kihirdetik?

2022. dec. 12. 13:40
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


Majd itt kell megkeresni. Ha nem találod, akkor még nem hirdették ki.

2022. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Annyira kell a diploma és csak a nyelvvizsga hiányzik? :D
2022. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"2022. évi ..... törvény

egyes felsőoktatással, szakképzéssel és felnőttképzéssel összefüggő törvények módosításáról"


Látod, még nincs meg a törvény száma. Szerkesztés alatt van :)

2022. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tehát ez random, h mikor lép életbe?

Vagy lehet valamire számítani, h ha dec.7 szavazták meg akkor mikor lesz?

2022. dec. 12. 14:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Nincs erre szabály, meg protokoll, majd ha fent lesz a közlönyben, akkor fent lesz. Lehet hogy 3 nap, lehet hogy 3 hónap múlva. MIért ilyen fontos ez neked?
2022. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mert levelezőn elvégeztem egy szakot, úgy, hogy összesen kevesebb, mint 24 órát tanultam.

21 napnál kevesebbet voltam bent, részben a covid miatt, de előtte is intéztem, gyakornokom intézte, hogy mikor miért nem tudok bemenni.

Van 3 vállalkozásom, amiket úgy építettem fel, hogy szinte önműködőek, havi maximum 60 óra.

Így az egész képzés alatt utazgattam, feleségemmel és gyerekkel voltam, pihentem, buliztak néha amikor összejött egy jó pszichedelikus party havi párszor.

Beadandókat meg okosba, abból volt a legtöbb.

5re befejeztem.


Na az egész fogadás volt. Minimálisan érdekelt is persze.

Az volt a fogadás tárgya, h ugyan olyan életvitel mellett mint előtte, megcsinálom a diplomát, úgy, h összesen tanulással, bemenéssel nem fordítók rá 1 hónapnál többet az egész képzés alatt. Meg is lett. Csak a nyelvvizsga hiányzik.

2023 márciusban jár le a fogadás.

Beszélek kb. B1 szinten 2 nyelvet de nincs kedvem vizsgára felkészülni. 7 országban voltam 2022ben valahogy csak elboldogulok, de azert kéne tanulni egy nyelvvizsgához.

Egy 14 napos Kanári szigeteken töltött nyaralás teljes költsége a fogadás tétje, 6 főre (4 felnőtt, 2 gyerek) 10ezer euró kb.


Ezért érdekel. Jó lenne letudni. Nyerni.

2022. dec. 12. 14:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Na várjál. Megvan már a diplomád akkor? Végeztél a sulival? Mindent leírtál, csak a lényeget nem.
2022. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kamu. Egyrészt ki az aki ilyen fogadásokat köt, másrészt honnan tudja az illető, hogy te mennyit tanultál?

Egyébként ha már ekkora ász vagy, egy nyelvvizsga kisújjból meglenne...

2022. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!