Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mi várható?

Ilyen esetben mi várható?

Figyelt kérdés
Adott egy házastárs akik több éve házasok. A feleségnek az előző házasságából született egy gyermeke, illetve a másodikból is egy. Az exférj fizeti a gyerektartást és rendeszeresen viszi is a közös gyermeküket. De már nagyon kicsi korában elváltak. Mindkét gyermek 14 év alatti. Ha a feleség meghal :( mire számíthat a jelenlegi férj? Milyen esélye lehet megtartani a gyerkőcöt, hogy a testvérek együtt maradhassanak? Azzal kell számolni, hogy valószínűleg az exférj, a biológia apa igényt tart a gyerekére.Köszi a válaszokat.

2022. dec. 14. 21:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
99%

Semmi esélye nincs. A biológiai apánál helyeznék el a gyereket.

Viszont, a gyereknek joga van a testvérével tartani a kapcsolatot.

2022. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

Volt ilyen egy távoli barátommal.

Volt egy felesége és egy lánya de elváltak. A lánya kb 8-9 éves lehetett amikor a nő (az exfeleseg) szült egy második gyereket az új férjétől, de valami nem úgy alakult a szülésnél és pár nappal később elhunyt.


A kisbaba a nő akkori (2.) férjével maradt értelemszerűen, a nagyobb gyermek meg az ismerősömnél, mert ő a biológiai apja a lányának.

Nem is volt kérdés náluk. Itt mindenki 'normalis', dolgoznak, stb. nem volt a gyerek veszélyeztetve az apánál így szerintem automatikusan költöztek is össze miután bekövetkezett a tragédia.

2022. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Biztos hogy nem fogják nála, semmi köze a gyerekhez.
2022. dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

@2, ott azért kicsit más. Nyilván tragédia az is, de ott az egyik gyerek újszülött volt, a két testvér nem kötődött egymáshoz.

Nem vagyok jogász, de szerintem itt azért mérlegelnék, hogy muszáj-e elválasztani a gyerekeket.

Amúgy remélem, hogy a kérdés elméleti. Ha mégsem, akkor sok erőt kívánok nektek, poszter.

2022. dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2022. dec. 14. 22:48
 6/26 A kérdező kommentje:
Sajnos a szituáció valós :(
2022. dec. 14. 22:49
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem igaz, hogy semmi esélye, én anno a nevelőapámmal maradhattam, mikor anyu meghalt. Megkérdeztek, apu meg tudomásul vette, hogy nem hagyhatja figyelmen kívül a véleményem.
2022. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ha jó tudom csak 14 év felett dönthet maga a gyerek. Azért is írtam le a korukat
2022. dec. 14. 23:03
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
8, én harmadikas voltam, nem voltam még kilenc éves.
2022. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
79%
Kívánom h gyogyuljon meg a feleség
2022. dec. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!