Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mi várható?

Ilyen esetben mi várható?

Figyelt kérdés
Adott egy házastárs akik több éve házasok. A feleségnek az előző házasságából született egy gyermeke, illetve a másodikból is egy. Az exférj fizeti a gyerektartást és rendeszeresen viszi is a közös gyermeküket. De már nagyon kicsi korában elváltak. Mindkét gyermek 14 év alatti. Ha a feleség meghal :( mire számíthat a jelenlegi férj? Milyen esélye lehet megtartani a gyerkőcöt, hogy a testvérek együtt maradhassanak? Azzal kell számolni, hogy valószínűleg az exférj, a biológia apa igényt tart a gyerekére.Köszi a válaszokat.

2022. dec. 14. 21:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Nincs mit mérlegelni, nem fognak egy gyereket kiszolgáltatni valakinek aki nem vérrokon. Az apjánál a helye, pláne így hogy nem hanyagoló apa. Nem is értem hogy merülhet fel hogy el lehet venni a gyereket a vér szerinti szülőtől hogyha az anya meghal. Az már más téma hogy miben egyeznek meg az apák ezután: Nem javaslom az áskálódást a vér szerint apa ellen, megnehezítheti a gyerekek közötti kapcsolattartást.
2022. dec. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%
A verszerinti apahoz fog kerülni a gyerek. A férj indíthat kapcsolattartasi pert, és még is fogja kapni a lathatast. Mondjuk jó esetben a verszerinti apa eleve a gyereke érdekeit nézi, így akár pereskedés nélkül is megoldhato a kapcsolattartas.
2022. dec. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Szó sem lenne áskálódásról, nem szokásom. Csak kíváncsi voltam ilyen esetben mire számíthat az ember. De ahogy olvasom a hozzászólásokat itt is elég megosztó vélemények/tapasztalatok születtek. Elsősorban a gyerekek érdekében kérdeztem. Nagyon szeretik egymást és egy ilyen felmerülő tragédia után nem tudom hogyan bírnának egy ilyen szétszakítást. Ráadásul a nagyobbik gyermek esetében kötnyezetváltozás(új város, iskola) is lenne.
2022. dec. 15. 06:50
 14/26 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, anno sok cikk született róla, talán megtalálod, ahol anyuka végrendelkezett a gyerekelhelyezésről is. Az lett a vége, hogy a kegyeleti jogra hivatkozással maradt a gyerek a második férjnél.
2022. dec. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%
Elég szomorú ha elvehetik a vér szerinti apától. Amúgy meg kérdező: le kéne ülni hárman, míg él az anyuka, és KÖZÖSEN megbeszélni. Ez miért nem opció? Emberi módra intézni?
2022. dec. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

14!


Először is gyerekről nem lehet végrendelkezni. Amit lehet, az egy gyamkijelolo nyilatkozat tétele a gyamhivatalnal. Ez a nyilatkozat nem kötelező érvényű, csupán útmutatás a gyámhivatal számára, aki vizsgálja, megfelelő e a szülők alltal kijelolt gyám. Kizaro feltétel az, ha egyik szülő a másik szülőt kizarva tenne ilyen nyilatkozatot. Abban az esetben, ha a másik szülő szülői felügyeleti jogát nem szüntette meg jogerősen a bíróság, nála lesz elhelsezve a gyerek. A kegyeleti jognak semminkoze hozzá.


Tapasztalat, ugyanis én tettem anno iylen nyilatkozatot.

2022. dec. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%

Megkérdezik az apát, x éves kor után a gyereket ha nem vállalja, akkor vszeg maradhat a nevelőnél a gyerek.


Más esetben nem.

2022. dec. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk ha nekem lenne egy gyerekem, amivel jó a kapcsolatom, kizárt, hogy engdném, hogy egy idegen nevelje az exem halála után.

Akkor is, ha az exem új férje "amúgy jól elvan a gyerekkel".


14-es, személyről nem lehet végrendelkezni, ne írjál már ostobaságot.

2022. dec. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
-akivel
2022. dec. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha két normális, jó pszichés állapotú férfiról van szó (kevés van sajnos az országban), akkor minden acsarkodás, pereskedés, jogok, meg egyéb hercehurca nélkül, emberiesen meg tudják beszélni, kinek mi a szükséglete.

Vagy a kérdés miatt ne is feltételezzek ilyet, kérdező?

2022. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!