Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyi adó családi hazra ahol...

Helyi adó családi hazra ahol nem lakunk?

Figyelt kérdés

örököltünk. nem lakunk ott. örökségi adó nincs, de helyi adót mondjak h kell fizetni. azt mondja egy rokon h 600 000 ft.


elhiszem h van ilyen adó, de azt nem hinném h egy 3 milkó értékű kicsi hazra ekkorát kellene fizetnünk. anyu minimalvérjéből biztos nem tudta volna fizetni.



2022. dec. 27. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Létezik az építményadó. Általában négyzetméter után kell fizetni.

Ezt találtam:

[link]

2022. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik sajnos építmény/ingatlanadó, de nem hiszem, hogy lenne ekkora összeg... persze, ha mondjuk 10 évnyi adóról van szó, esetleg azok kamatos kamatjáról, az már teljesen más fénybe helyezheti a fenti összeget.
2022. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
most örököltük.
2022. dec. 28. 01:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

...akkor ez a rokon hülyeséget beszél szerintem, vagy tudomása van esetleg tartozásról is.


Nem tudom, konkrétan hol, mennyi az ingatlanadó, de, ha 60 000 Ft-ot mondanál, azt még akár el is hinném, esetleg a felét pl... mármint egy évre.


600 000 viszont irreális, valahogy ki is kellene fizetnie a családoknak...

2022. dec. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

tudtam h hazudozik. a hugom kavarja a szart. de senki nem hisz nekem, hiába vannak bizonyítékaim. feladom s lemondok mindenről, mert minden rokon ellenem van!


van egy pánikbeteg tesónk akit magamhoz vettem.ő is kapott tulajdonit, de a hugom nem bízik bennünk s nem akarja h rám vagy rá legyen meghatalmazása a bátyánk része stb. azt képzelik h nem akarom eladni. nem fogják fel stb.


hangfelvételiztem s 4-szer is 600 000 ft mondott.

akkor legyen minden a hugomé. el se tudjátok hinni h miket művelt.

2022. dec. 28. 01:55
 6/11 A kérdező kommentje:

akkor az is hazugsag lejet h ha a kert nincs jól rendezve akkor büntetést kapok? mert nő vagyok, senki nem segít és kitudja mikor lesz szabim, ezért pár lomot az udvarban hagytam.


a hírekben is és szegényebb falusiak udvara is borzalmas amúgy. de engem persze meg kell félemlíteni.

2022. dec. 28. 02:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5-10 ezreket kell fizetni félévente, általában. Ha picivel többet, akkor az vagy nagyon nagy ház, vagy frekventált területen van, pl. üdülőövezetben.
2022. dec. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
sima parasztház.
2022. dec. 28. 09:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 2-es ill. 4-es hozzászólónak, nagyon magas ez a 600.000 Ft.

Menj be a ház szerinti illetékes önkormányzathoz, és ott érdeklődj a fizetendő adó után.

Ha beleolvastál a cikkbe, amit linkeltem, max. 1100 Ft lehet m2-ként az éves adó, és azt is két részletben kell fizetni.

Ha a kert nagyon lomos, azért esetleg szólhatnak, hogy tedd rendbe, de ez önkormányzatfüggő, meg persze attól is függ, hogy mennyire "jóindulatúak" a szomszédok, hogy bejelentik-e az önkormányzatnak. Nyáron meg a parlagfű miatt kaphatsz büntetést. Ezt személyes ismeretségi körből tudom.

De mivel most örököltétek, azért tudsz hivatkozni erre a tényre, meg hogy még nem volt időd a kertet rendbe tenni, de próbálsz keresni valakiket, akik elszállítják a lomokat.

Mindenképpen az önkormányzatnál érdeklődj, és ne azt vedd alapul, amit a húgod mond.

2022. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát én ugy tudom h akkor is kuldenek levelet h xy napig csinaljak valamit. de tudjak h egyedul vagyok 4 muszakban városban lakok stb.
2022. dec. 29. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!