Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyedüliként van esélyem...

Egyedüliként van esélyem megnyerni a lakàspàlyàzatot ha olyan körülmények között élek, hogy hàrman lakunk egy szobàban a kisöccsémmel, és az édesanyámmal ? A Covid miatt kerültem ilyen helyzetben, mert előtte béreltem szobàt, és külön éltem tőlük.

Figyelt kérdés
Ha ezt bele veszem az igénylés indoklàsàba, hogy 3-an lakunk egy szobàban, és a Covid19 miatt elvesztettem az állásom és haza kényszerültem a csalàdomhoz, így lehet esélyem kapni majd egy egy szobás lakást ?

2021. aug. 4. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Mindenképpen írd bele ezeket az indokokat! Szerintem van esélyed.
2021. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem semmi esélyed nincs. Hiszen rajtad kívül rengeteg fiatal került ilyen helyzetben. Az önkormányzati lakásigénylésnél is lista van. Lista legtetején azok vannak ( és ők a nagy esélyesek) akiknek 3 vagy több gyeremekük van, a szülök is nehéz körülmények között élnek. A lista következő esélyesei azok akiknek 3 vagy 2 gyeremekük van, majd jönnek azok akiknek 1 de hátrányos helyzetű gyermekük van stb.

Lakáspályázat másik lehetősége, hogy a pályázatokban kiírt lakások felújítási költségére szánt összeg a birtokodban van. Nem kevés pénzről beszélünk..

2021. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Függ a kerülettől.

Én kisgyerekkel kényszerültem haza,beadtam az igénylést, azt mondták rengetegen vannak a várólistán és nyilván nem az kap akinek igazából van hol élnie.

Aztán próbálkoztam a családok átmeneti otthonánál ahol ugye másfél-2 év bent töltött idő után automatikusan kapsz lakást. Oda könnyen bejutottam,mert van jövedelmem,normális vagyok...stb. Semmi bajom a cigányokkal de kb a 90% igénylő, az sok gyerekes cigány család akik nem dolgoznak és ki akarják használni a helyzetet. Ebben a kerületben már ez megszünt. Nem az kap,akinek nincs pénze és sok gyereke van,hanem az aki pl egyedülálló,vagy ha nem is az,akkor az a család, akiknél látják a hajlandóságot

2021. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!