Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kitaláltam egy új szolgálta...

Ha kitaláltam egy új szolgáltatást, ami jelenleg nincs Magyarországon, de egész biztos lenne rá kereslet, azt lehet valahogy szabadalmaztatni?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem, valószínűleg nem, mert a szabadalom valamilyen találmánya vonatkozik, a védjegy is más, de hátha tudtok valamilyen védelmet. Most nem írom le, miről van szó, de tegyük fel olyan, mintha feltaláltam volna a gyorséttermet vagy az autósmozit. Mit tehetnék, hogy pl más ne nyithasson "autósmozit", csak én?

2023. jan. 3. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni. Lépéselőnyben vagy, mert tiéd az ötlet. Valósítsd meg, építsd ki az infrastruktúrádat, és maradj is benne a legjobb.
2023. jan. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Lelehet jogilag védeni. De ezt minden régióban (országban) meg kell tenned, hogy érjen valamit. Van rá néhány száz milliód rá? Ha igen akkor folytathatjuk a -beszélgetést.
2023. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2, érdekel, hogyan védhetem le Magyarországon. Ez egy olyan szolgáltatás, ami engem nem zavarna vagy nem érintene, ha külföldön nyújtaná valaki, azzal Magyarországon tudnék pénzt keresni vele.
2023. jan. 3. 08:53
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Akkor vedd elő a pénzed és keress egy jogászt, mert egyedül nem tudod elintézni akkor se ha tudod hogy kell. Néhány tíz millió biztos lesz.
2023. jan. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szabadalomnál kB.60-70ezer forint (Magyarországi szabadalom/év). 4,tehát te nem tudsz semmit, csak idejöttél vartyogni.
2023. jan. 3. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Akkor minek kérdezel itt ha ennyi mindent tudsz?
2023. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

#6, nem kell ahhoz jártasnak lennie a témában, hogy látni lehessen, hogy baromságokat írkálsz...


Szabadalmaztatni vagy védjegyesíteni konkrét dolgot vagy szellemi tulajdont lehet. Az „autósmozi” nem ez a kategória.

Egyébként a szabadalommal sem mennél sokra; annyit érnél el vele, hogy adott esetben évekig járhatnál bíróságra.

2023. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!