Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az, hogy az ügyész négy évet...

Az, hogy az ügyész négy évet kér rám, a bíró ítélhet felfüggesztettre?

Figyelt kérdés

2022 nyarán egy súlyos hibát vétettem. Anyámnak a kezelésére kellett pénz, munkám nem volt, játékpisztollyal késő este bementem egy dohányboltba és szép nyugodt hangon mondtam az eladónak, hogy adjon százezret, mert ez egy izé...rablás lenne. A kiscsaj azt mondta, hogy nincs a kasszában csak huszon valahányezer forint. Az nem kellett, visszafordultam és távoztam, nem hoztam el semmit. Jól el volt takarva az arcom, de lebuktam, két hét múlva jött egy rendőrségi idézés, ekkor tudtam, hogy ez az az ügy lesz. Az időpontra megjelentem, hamar le is zárták az ügyet. Kiderült, hogy a kocsi rendszámát tisztán látta egy kamera, ami a dohanybolt melletti kereszteződésben van a gyalogátkelőhely fölött. A vádirat decemberben jött meg, bele van írva, hogy beismerés esetén négy év végrehajtandó szabaságvesztésre ítéljen a bíróság. Büntetlen vagyok, csak kresz szabálysértésem volt 2x, más semmi. Mostmár nagyon bánom, amit tettem, nem kellett volna.

Azt szeretném kérdezni, hogy mivel kár nem keletkezett, ha lesz a tárgyalás, elnézést kérek, nagyon sajnálom, szánom-bánom...stb, és így van rá esély hogy ne letöltendőre ítéljen a bíróság, hanem elérjünk egy olyan sikert, hogy felfüggesztettet kapjak?



2023. jan. 3. 17:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem lehet.
2023. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűbb, hogy felfüggesztettet fogsz kapni, pláne, ha be is ismered, együttműködő is vagy.

Az ügyész indítványa annyiban érdekes, hogy annál többre nem ítélhet a bíróság, csak kevesebbre.

2023. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Fegyveres rablásnál nincs felfüggesztett.
2023. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt már olyan ítélet, (a meggyboros gazda ügye), amikor az ügyész is enyhítésért fellebbezett. Tehát a bíró hozhat szigorúbb ítéletet.
2023. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Simán lehet annál több év. Ez demokrácia, azt kapja az elitélt amit megérdemel. A tárgyaláson kiderül.
2023. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Fegyvert(a kiscsaj azt hitte) fogsz egy nőre? Te normális vagy?

Remélem leülőst kapsz ezért.

2023. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt fog kapni. Fegyveres rablásnál nincs olyan hogy felfüggesztett.
2023. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Azért a fegyveres rablás elég súlyos bűncselekmény, még ha játék pisztollyal is mentél be, az hogy te elvittél e pénzt vagy nem, az nem sokat számít, a hangsúly azon van, hogy te képes voltál fegyvernek kinéző tárggyal rablást elkövetni, ha lett volna 100 ezer akkor valószínűleg el is hozod, tehát érted szemrebbenés nélkül fegyveres rablást végrehajtani azért na. És mint írtam hiába játékfegyver, ezt honnan tudja az akire ráfogod, meg milyen hátralevő károsodást okozhattál vele neki, hiszen ő azt hitte valódi fegyver, lelki trauma, már ne is haragudj de undorító, szóval valami visszatartó erő kell, hogy legyen, ezért tartunk itt ahol, és ezért állítanám vissza a halálbüntetést, mert nagyon sok ember hozzád hasonlóan még messzebb képes menni, és kioltja egy másik ember életét, mert nem elég szigorú a törvény.
2023. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És mikor körül várható a tárgyalás?
2023. jan. 3. 20:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
1-2 év szerintem
2023. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!