Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne a jobb ötlet az...

Mi lenne a jobb ötlet az örökléskor?

Figyelt kérdés

Történt a családban egy haláleset és édesanyám lesz az egyik örökös.

Egy házról lenne szó, van rajta élvezeti jog. Szóval van egy személy aki ott lakik, és ő anyukám korabeli. Azt mondta anya hogy ebből ő nem fog pénzt látni, viszont lehetnek költségek és inkább lemond róla.

Ilyenkor én rám szállna az örökség.

Viszont eddig én nem folytam bele ezekbe a dolgokba. Annyit tudok, hogy az öröklés illetékmentes.

Miben befolyásolja ez azt hogy ha veszek saját házat magamnak? Van valami illetékmentesség de nem értek hozzá.

Rossz állapotban van az épület, ha történik valami kár akkor nekem kötelességem-e fizetni ezekért a javításokért? Nem olyan, hogy ha egy kilincset kell kicserélni, hanem ha pl. beszakad a tető.


Szóval én nekem melyik lenne a kifizetődőbb lemondani vagy fogadni az örökséget?



2023. jan. 3. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan előírás, hogy ha beszakad a tető, összedől a ház, akkor köteles lennél újjáépíteni. Meg olyan se, hogy a fürdőszobát pl X évente fel kell újítanod. Ezt nem szabja meg senki és semmi.
2023. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%

Annyi igaz belőle, hogy ha a tetőt javítani kell, az a te költséged (amennyiben fel akarod újítani). De nem kötelességed rá költeni, ha nem akarsz. A lakáson belüli kisebb javítások, felújítások viszont a haszonélvezőt terhelik. Ha a haszonélvező megcsináltatja a tetőt (mivel te nem), akkor ha netán pénzért lemond a haszonélvezetről, akkor még a tetőjavítás árát is követelheti, a lelépési díjon felül.

Ha beszakad a tető, nem kötelességed újjáépíteni. Viszont ha nem költesz rá, akkor a ház elveszíti a megmaradt értékét is, és lesz egy romod, aminek lebontására az önkormányzat kötelezhet, amennyiben veszélyesnek ítéli. Tehát csak költséged lesz belőle, a telekre meg vagy lesz vevő, vagy nem, és lehet, hogy még így se jön ki belőle a bontási költség. Ha meg a rokon közüzemi tartozást halmozott fel, azt is ráterhelhetik az ingatlanra.

Szóval, jól át kell gondolni, hogy milyen esélyed van ebből pénzt látni.

Ha veszel magadnak saját házat, az semmilyen módon nem függ össze a szóban forgó ingatlannal.

2023. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!