Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell házassági szerződés vagy...

Kell házassági szerződés vagy sem?

Figyelt kérdés
Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy a fiam szeretne házassági szerződést az elettarsaval,mivel nyáron osszeakarnak házasodni. Együtt éltek már, amikor a barátnője terhes lett, nem így akartak de megtartottak a babát.A fiam utána vette a lakást daját névre, saját pénzből, és be is költöztek oda. A leendő menyem meg van sertodve, hogy minek kellene papírt írni, mivel a fiam saját névre vette a lakást, és ahoz neki nincs semmi köze,igy sem, és neki ez megalazo. És, hogy a gyerekkel az összes terhet csak ő cipelt, (mivel mi sajnos külföldön élünk segíteni nem tudtunk ez igaz..) mert a fiam reggeltől estig dolgozott, hogy felujitsak a lakást, és így ő nem tudta kivenni a részét a gyerekneveles öl, sem a hazimunkabol.Es most azzal jön, hogy ő ki lett használva, és még mellé írjon alá olyan papírt, h ha válnak nem követelhet a lakásból semmit. Nyilván ha majd ő is dolgozik, és felújítás történne az más, és ez el is lett neki mondva. Most úgy döntött, hogy akkor ő nem házasodik meg a fiammal.. Mert ő cseléd és társainak volt nézve. Most érdemes lenne az a papír? Vagy mégsem?A fiam elmondta, hogy vele akarja leelni az életet, ez csak egy biztosíték, ha felesége lesz úgy is haszonelvezo lenne bármi történne a fiammal, és a gyerekük orokol. Nem értem mi a probléma.. 😢Szerintetek mi a célja, hogy nem akarja a papírt? Köszönöm a válaszokat.

2023. jan. 5. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Mivel a házasságok 80%-a válással végződik nem árt.
2023. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha összeházasodnának, lenne köze a fiad lakásához, amit még házasság előtt, de együttélésük alatt vett.

Elmondta, miért nem akarja aláírni: mert ő a babázással van lekötve, azért nem tud anyagilag hozzájárulni a lakáshoz, így nem is lesz benne tulajdonrésze.

2023. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert szerinte, a fiam néven van úgyis, és ő megkerdezte már az ismerőseit és ők azt mondták házasság előtt szerzett vagyon, kulonvagyonnak számít. De tegnap már azt dobta a fiam fejéhez, hogy akkor ő éveket csak cseléd volt? Hogy egyedül vitte a háztartást, meg főzött a munkásoknak... Szóval nem tudom mi a problémája, mivel elismeri, hogy a fiame akkor miért baj ezt alairni is.
2023. jan. 5. 13:17
 4/12 anonim ***** válasza:

A házassági vagyonközösség már a házasságot megelőző együttéléssel megkezdődik. Így ez nem lenne különvagyon.

Ha valóban így gondolja a hölgy, akkor miért is érzi magát cselédnek, ha szerinte nem kapna a lakásból válás esetén? Akkor teljesen mindegy lenne. Nekem fura.

2023. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én csak azt szeretném tudni, hogy neki járna bármi is? Ha kérne jogos? Mert ezen van felhaborodva, hogy mit írjon alá? A lakás dolog az tiszta, hanem hogy utána amit ő dolgozik és bead az semmit nem ér? Én a fiamanak is azt akarom tanácsolni ami a legjobb mindkettőjük számára, főleg hogy van közös gyermek, és tényleg amúgy a menyem egy áldott dolgos, rendes nő.Legalabbis nekem ezt mondta, hogy nem érti, hogy mit írjon alá, mert a lakás az oké, de hogy amit utána o is dolgozik és belead a közösbe az semmit nem ér? És ha úgy dönt a fiam 10 év múlva, hogy elhagyja, akkor menjen egy bőrönd ruhával? A fiam mást mond, azt mondja o csak a lakás dolgot akarja tisztázni.. De a későbbiekben ha válás lenne, akkor mi jár a menyemnek? Én azt nem szeretném ha tényleg külön válnának akkor az utcára menjen az unokammal. De annyira elmergesedett ez a helyzet, hogy attól félek, hogy emiatt fognak külön menni, pedig 8 éve olyan jól megvannak. Hogy érdemes ezt a papírt megirni?! Hogy mindketten jól jöjjenek ki belőle?
2023. jan. 5. 13:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindennek a fele jár, nyilván. Házasságban így működik.
2023. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a menyed aki még nem a menyed 😀írjon alá egy olyan papírt, hogy menjen ureskezzel, de arra jó volt, hogy amíg a fiacskad dolgozott építette a karrierjét, felujitott, addig a "menyed" egyedül nevelte a gyereket. Barátnőm hasonló cipőben járt, csak ő 2 nevelt, dolgozott a háztartás raszakadt, a féreg exe semmit nem csinált, és szépen 18 év múlva ki lett téve a lakásból 2 zsák ruhával, 2 gyerekkel mehetett albérletbe. Mert szépen pali madárnak nézte az exe akármit vették, minden a csávó nevére szólt. Meg jól meg fenyegette, hoyg meg lesz olve ha gyerek tartás mer kérni. Jelzem a csávó meg mellé össze vissza csalta. Jelenleg a te fiacskad ugyanerre készül, a pali madár nő, majd dolgozik neveli egyedül a gyereket, mert ugye bár a fiacskad nem er rá, hiszen ő sokat dogoozik, és különben is az a no doga!! Aztan ha jön egy csinibaba a fiacskad kib@sza mint macskát sz@rni a gyerekekkel, e sbeul a az új punci abba alakasba amiért a "menyed elég sokat szívott éveket. Hát gratulálok. Nem azt modnom, hogy a fiad adja oda a lakás felét, de vmi biztosíték ha meghalna vagy bármi, hogy az a jó aki gyereket szült, és lemondó a karierrjerol hogy a pici fiad tudjon többet haracsolni, ne kerüljön az utcára. Én a "menyed helyében hozza se mennék ehez az alakhoz, és a szabályok nagyon durván megvaltoznanak. Igen jól ki lett használva szerencsétlen nő, és cseléd is volt, hiszen te írod a fiad nyomta az igat reggeltől estig akkor mennyit volt a gyerekkel? Gondolom semmit. Inkább adj halat, hogy ilyen a menyed, én a szemét kikapartam volna,eddig, és biztos nem szülnek egy ilyen alaknak, aki a gyerekneveles alól kicsusszan, hogy a saját lakasat szepitgesse.
2023. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!! Erről szó nincs! Olvassa el mégegyszer figyelmesen.
2023. jan. 5. 14:19
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén szólva az én csőröm is b......á, ha otthon vagyok gyeden, míg a másik keres és a saját nevére vásárol ingatlant. Ez egy teljesen aszimmetrikus felállás. Lehet hogy a fele-fele sem lenne igazságos, de hogy ezek után még írja is alá hogy nincs mehet pucér s....l az utcára. Nem csodálom hogy elment a kedve az egésztől.


Mondjuk én az ilyet megelőzőm azzal, hogy nem szültem akárki fillérb...ónak gyereket, hanem előbb házasság, közös lakás, közös vagyon, és nem vetünk egymás szemére semmit.

2023. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mivel együtt éltek, így ugyan úgy közös tulajdon, ha nem is fele- fele arányban.Ha valaki erről felvilágosítja a mennyed és tudja bizonyítani, akkor ha otthagyja a fiad, fizethet neki.

Ez esetben mondjuk tényleg érthető ,ha nem akarja aláírni.Én házassági szerződés párti vagyok, de ez így szegény lánnyal tényleg igazságtalan , sőt szemétség.Csoda , hogy nem hagyta ott.

2023. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!