Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Talan tudt0k segiteni nekem...

Talan tudt0k segiteni nekem ebben az ugyben. barmi jotanacsot szivesen fogadok, mert eleg tanacstalan vagyok. Csalad,Temetes,Orokseg temakorben. ?

Figyelt kérdés

Essunk is neki.


Apam 2 eves korom ota nem el velunk, elvaltak a szuleim.

Anyukam ujrahazasodott, lett egy ocsem is. Sose tiltottak,hogy talalkozzak apammal.Inkabb tobbszor csalodtam benne,hogy nem jott el a megigert talalkozora,de teltek multak az evek es tulleptem ezeken.


Apam nem hazasodott ujra,csak "ketyegtetos" baratnoi voltak.


Ma tudtam meg,hogy akkor felkototte magat (kb 98 kornyeken) egy kotelre es a baratnoje vagta le rola. Ezen kattogok egesz nap,hogy en errol nem tudtam, bar akkoriban lehettem kb 8 eves.


Lenyeg, azota mar felnottem, kulfoldon elek, hazas vagyok, nem keressuk egymas tarsasagat.


A kerdes ami foglalkoztat az az oroksegrol valo lemondas (ami tobbnyire banki es uzsorakamat) modja es menete.


Illetve a temetes koltsege. Kovezzetek meg erte,de nem akarok ezzel foglalkozni. Sose volt ott mellettem,sose foglalkozott velem, a csalad es a rokoni kapcsolatokat az alkoholizmusaval megkeseritette.

Nem haragszok ra,inkabb kozonyos vagyok. Kerdes,hogy hogy tudok lemondani a temetes koltsegerol? Tenyleg ugy van,hogy ha le is mondok,amit megtehetek, akkor a mas elo rokonokra, eseteben a testvereire terhelik ra?


Igyekeztem egyszeruen es erthetoen irni, ha valami nem vilagos akkor lehet kerdezni.



2023. jan. 13. 10:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nyilván, lesz hagyatéki tárgyalás, ahol a közjegyző tisztázza az elhunyt vagyoni helyzetét, persze a felelhetőt. Itt tisztázhatjátok, hogy élni kívántok-e az örökléssel, vagy lemondtok róla. Ha örökölni akartok, akkor mindent örököltök, a vagyont is, meg az adósságot is és fordítva!
2023. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha apád meghal, az ő nevét ismerik, téged nem, a népesség-nyilvántartásban nincs nyilvántartva, hogy kinek hány gyermeke született.


Ha nő lenne, akkor viszont a program kidobná egy gombnyomásra az összes olyan személyt , akit érint az adat, tehát azokat is, akiknek ez az anyja neve.

Hinned kellene, mert szakmabeli vagyok. Üdv

2023. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Rendben,koszonom a hasznos tanacsokat. Remelem azert meg huzza egy darabig az oreg. De jobb elore felkeszulni,hogy az embert ne erje meglepetes,hogy mit kell csinalni.
2023. jan. 13. 11:58
 14/21 anonim ***** válasza:
Ja, azt hittem már meghalt az öreg!
2023. jan. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
98 kornyeken tett egy kiserletet,de a szomszed levagta a kotelrol meg idoben. Azota nem igazan tudommi van vele. 7 eve beszeltem vele legutobb telefonon. A rokonok szerint jol van. Dolgozik,alberletbe lakik,csak beteges. Az alkoholizmusbol adodoan nem meglepo.
2023. jan. 13. 12:09
 16/21 Kései Sirató ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy meghalt.
2023. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Akarmilyen semmilyen viszonyban vagy az apaddal, azert latom, hogy a testverevel kapcsolatban lelkiismeretfurdalasod lenne, ha raterhelnek a temetest. Erre az esetre tegyel felre havonta egy kis penzt, es szukseg eseten egyosszegben kuldd majd el a testverenek. Gondolom igy, hogy kulfoldon eltek, egy neked kisebb osszeg (ami itthon azert annal nagyobbnak szamit) nem lenne megterhelo szamodra. A testver is valoszinuleg arra fog torekedni, hogy a legolcsobb, vagy kozel a legolcsobb temetest rendezze. Ha tenyleg aggodsz ezen a teman, akkor keszulj fel, es szallj bele a koltsegekbe. Ne az egesz temetest vallald majd, hanem csak egy reszet. Az orokseget meg termeszetesen utasitsd vissza. A lelkiismereted igy tiszta maradhat.
2023. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek ment a zold pacsi.
2023. jan. 13. 12:48
 19/21 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy már meghalt. Ha totál lezüllött, stb. akkor javaslom, hogy kezdeményezz ellene szülői méltatlansági pert, az itt leírtak alapján szerintem tiszta sor, hogy megnyered. Ezzel a jogok és kötelezettségek is végleg megszűnnek. Ezáltal nem kell fizetni szülőtartást, vagy nem kell gondoznod, stb. és nem is örökölsz semmit se.


Örökségről amúgy valóban lemondhatsz a közjegyző előtt a hagyatéki tárgyaláson. Ha nem is mondasz le örökségről, akkor se lehet elvileg az öröklött adósság nagyobb az örökölt vagyonnál, de érhetnek kellemetlen meglepetések, hallottam már olyan esetről, hogy csak későn derült ki, hogy van egy tonna adósság valamin, persze lehet póthagyatéki tárgyalát kezdeményezni.


Ha senki nem akarja eltemetni ill. mindenki beleegyezik, akkor a holttestet lehet egyetemre hagyni, hogy gyakorolják a boncolást, stb., akkor ők gondoskodnak a hamvasztásról.

2023. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19# utolsó mondatát megfontolnám. Ha már életében sok jót nem tett, nem tudunk, nem tudsz róla, legalább a halálában megtenné. Én ezért is járok vért adni, hogy valami jót is tegyek, nem mintha rossz lennék. :) De komolyan, nem vagyok egy nagy adakozó, gyűjtögető, de legalább véradásra elmegyek, számon tartom az alkalmakat évente.


Én is elgondolkodtam már, hogy halálomkor mi legyen a testemmel és eszembe jutott a felajánlás, szervadományozás. De még nem indultam el ezügyben, meg kb. bo.ondnak is néznének a környezetemben...

2023. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!