Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van jogász, szeretném a...

Ha van jogász, szeretném a véleményét kérni. Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Múlt héten szomszédom kisegített 160 ezer forinttal. 70 ezret ma odaadtam neki, a többit is szerettem volna odaadni, de akkor 10 ezerünk maradt volna 1 hónapra. Papír nincs róla, kp-ben adta oda. Pénteken sms-ben írtam neki hogy adok 70 ezret, de próbálok szerezni valahonnan még 90-et. Mára adott ultimátumot, de nem adhattam oda a 90 ezret a helyzetünk miatt. Az sms-ben is úgy beszélt velem mint a kutyával, de a kölcsön szó nem szerepelt az írásban sem. Ma viszont a rendőrséggel fenyegetett meg szóban.... Bajba kerülhetek?
2023. jan. 15. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Jogilag nem, csak erkölcsileg.
2023. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerződést köthetsz írásban, szóban, de még ráutaló magatartással is. Ráadásul sms-ben még le is írtad neki, hogy 90 eFt tartozásodat megpróbálod mihamarabb kiegyenlíteni. Szerintem akkor jársz a legjobban, ha összekaparod azt a pénzt amilyen gyorsan csak tudod!
2023. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Visszaolvastam, csak annyit írtam hogy a 70-et oda tudom adni, a többit hétvégén. De nem adhattam oda, nem tudnánk megélni 10 ezerből 1 hónapig.


Szóbelit meg hogy tudná bizonyítani? sehogy...

2023. jan. 15. 16:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem írtam bele ő sem tartozást vagy kölcsönt, meg ő sem.
2023. jan. 15. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóbeli szerződést kötöttél, mi nem világos ezen?
2023. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Világos, de azt hogy bizonyítja?
2023. jan. 15. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A pénzmozgás és az SMS bizonyítja, meg a tanuk is, akiknek meséltél róla, vagy jelen voltak.
2023. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, a kölcsönszerződés - mint fentebb írták - ráutaló magatartással létrejött. Az nem jelent semmit, hogy nincs írásba foglalva, max. a bizonyítást nehezíti meg.

Mivel másban nem egyeztetek meg, ezért a kölcsön addig szól, amíg azt fel nem mondják - ezt a visszaköveteléssel megtette.

Innentől kezdve lejárt tartozásod van, amire bizonyíték az SMS-ezés, meg feltételezhetően jónéhány tanú.

Simán el tud járni ellened, így érdemes lenne inkább fizetni, vagy ha nem tudsz, akkor normálisan megegyezni vele.


Pl. ha az én ügyfelem lenne, akkor én azt mondanám, hogy oké, egyezzünk meg halasztott fizetésben/részletfizetésben, de ÍRÁSBAN. Azzal akkor nekünk is könnyebb dolgunk lenne utána, ha mégsem fizetsz, és te is kapsz még időt, tehát mindenkinek jó.


Erre próbálj törekedni.

2023. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csütörtökön visszafizettem :)
2023. jan. 21. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!