Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíró megsemmisítheti az...

A bíró megsemmisítheti az ítéletet, akar meg is úszhatom?

Figyelt kérdés
Hülye voltam. Öt éve elítéltek ittas vezetésért felfüggesztettre. 2020-ban telt le a próbaidő, tavaly áprilisban elkaptak megint ittas vezetés miatt. Aztán szintén tavaly novemberben el is ítéltek két év letöltendő börtönre. A védőmmel (fizetett) fellebbeztünk enyhítés végett. Ezen a héten volt a másodfokú nem tárgyalás, hanem űlés, ráadásul a Törvényszéken. A másodfok helybenhagyta a ket évet, azzal indokolta, hogy ugyanazon cselekményért nem szabható ki már felfüggesztett, hanem végrehajtandó illik, mert ez bűnismétlés, és hogy legyen visszatartó ereje a jövőre nézve. Van tehát egy két éves börtön, ahová majd be kell menni, hogy mikor nem tudom. Én viszont nem bírnék ki egy hét börtönt sem. Az ügyvéd mondta, hogy az elsőfokú bíróságnak kell minden beadványt írni. Pénteken írtam az elsőfokon eljárt bírónak, hogy jogerős a büntetés, már nincs vissza út, de könyörüljön rajtam, semmisítse meg az ügyet, törölje el az ítéletet, mert ha nem akkor öngyilkos leszek. Ha be kell menni a börtönbe, úgysem megyek be, viszont tudom, akkor bevisznek. Akkor viszont a börtönbe leszek öngyilkos, és ezért csakis a bíró lesz a hibás. Ezeket írtam. Van e remény, hogy megszünteti vagy megsemmisíti a bíró a börtönböntetést, ha ezt az írást meglátja?

2023. jan. 22. 22:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Ha öngyilkossággal fenyegetőzől akkor azzal nem börtönbe mész hanem a pszichiátriára meg zárt osztályra ami talán még ropsszabb is. Főleg hogy begyógyszereznek úgy hogy magadról sem fogsz tudni és úgy szépen beraknak egy intézménybe ahol midnenféle hülye csoproterápiákon fogsz bambulni meg társasozni meg ilyen hülyeségeket hasonló elmebetegekkel és onnantól kezdve már soha nem lesz normális életed, munkád sem, vezetést főleg elfelejtheted, megélhetésed sem, valószínű a már meglévő kis vagyonod is ugrani fog addigra....


Meg ez nem így megy hogy megsemmisíti mint ha nem is lett volna, te valamit nagyon benéztél.

2023. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Már ne is haragudj, de végtelenül szánalmas vagy. Nem tanultál az első esetből, és ha megint felfüggesztettet kapnál, akkor ugyanez lenne; pár évig jófiú lennél, aztán ki tudja, hogy a következő alkalommal nem egy 4 fős családot fogsz telibetrafálni. Na, a bírónak pont akkor lenne közvetett felelőssége, mert most nem ítélt el.


Ha már felnőtt vagy, viselkedj is úgy. Ha nem sikerül, akkor viseld a következményeket.


Mondjuk személy szerint én sokallom a börtönt, bőven elég lenne, ha egy életre eltiltanának a vezetéstől.

2023. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 qkker1 ***** válasza:
85%

"akkor viszont a börtönbe leszek öngyilkos, és ezért csakis a bíró lesz a hibás."


A Bírót vagy téged fogtak meg ittas vezetésért? Ráadásul ezekhez a büntetésekhez nem enyhén voltál ittas, megérdemled a börtönt!

2023. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

"Van e remény...?"


Semmi az égvilágon.

Megvan a jogerős ítélet, azt végre kell hajtani.

A bírónak nincs is joga megsemmisíteni a saját ítéletét. A másodfokú bíróság hozhat ilyen döntést, de akkor egyben új eljárásra utasítja az elsőfokút.


Balesetet nem csináltál? Csak mert nagyon szigorú büntetéseket kaptál 5 éve is, meg most is. Leginkább a jogsi bevonása + nagy összegű bírság szokott lenni. És ha mégis szabadságvesztés van, az is inkább csak fogház, nem börtön.

2023. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 qkker1 ***** válasza:
67%

"Leginkább a jogsi bevonása + nagy összegű bírság szokott lenni. "


Gondolom, totál részeg volt, és az sem biztos, hogy volt jogsija.

2023. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Vagy csak mese az egész.
2023. jan. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Inkább belerokkansz a kényszergyógykezelésbe, minthogy börtönbe vonulj? Hát, te tudod. Mindenesetre öröm hallani, hogy működik a törvénykezés.
2023. jan. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem megérdemled. És jobb, ha soha többet nem vezetsz autót.

Miért nem gondoltál akkor arra, hogy nem akarsz börtönbe menni, amikor piásan a volán mögé ültél?


Hajrá, jó szórakozást! Ha ebből se tanulsz, és megint piásan vezetsz majd, tudd, hogy mire számíthatsz.


De bírom ezt a szöveget... Ha kirabolok egy nőt, megerőszakolom, félholtra verem, és elkapnak, aztán néhány évre elítélnek, majd felmentenek, ha azt mondom, hogy mentsenek fel, mert különben öngyilkos leszek?! :D

2023. jan. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Fura törtnet, mert ismerősöm pénzbírságot meg ilyen tanfolyamot kapott ittas vezetésért. Mi kell 2 évhez?
2023. jan. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is kamu, de na nem, akkor remélem, hogy sokan törődnek majd veled odabent. Vazelint vigyél!
2023. jan. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!