Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez az iskolai szabályzat...

Ez az iskolai szabályzat rendben van?

Figyelt kérdés

Egy egyházi iskola (nem nevezem nevén, mert már elballagtam belőle egy pár éve) a következő intézkedéseket vezette be:


- Tilos a festett haj

- Tilos a festett köröm (mondjuk ezért főleg a fiúkra szólnak, ha megteszik)

- Tilos a haspóló hordása

- Tilos a dohányzás az iskola 50 méteres körzetében

- Tilos a fülbevaló, és egyéb piercing

- Tilos a tetoválás hordása


Szerintem a dohányzáson kívül mindegyik rendben van.


2023. jan. 24. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen szabályzat kellene az összes iskolában.
2023. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is minden suliban alap kellene, hogy legyenek ezek!
2023. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

A dohányzás meg.. nem is értem hogy egy suliban hogy lehet, hogy már dohányoznak a gyerekek ?!


Az én időmben ilyesmi nem volt!


Nem az a baj, hogy ezek a szabályozások vannak, sőt támogatom!


Hanem az a baj, hogy egyáltalán kellenek ilyen szabályok, mert maguktól nem elég okosak a mai gyerekek, hogy felmérjék a valódi szükségleteiket és belső késztetésből normálisan viselkedjenek!


Ami egyébként érthető, hiszen beteg ez a mai egész világ és megbetegíti a gyerekeket is mind testileg, mind lelkileg! Azért jönnek elő a különböző deformitások, pótcselekvések, önromboló mérgezések...

2023. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 DK-s ***** válasza:
72%

Ha valakinek területi, általános iskolája, akkor nyugodtan xarjon bele. Akár egyházi, akár nem!


A dohányzás kivételével semmi joguk a többit megtiltani! Egyébként is!


Mit tesznek azzal, aki nem tartja be?! Halljuk!


Kirúgni nem lehet.

2023. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 DK-s ***** válasza:
100%

Az én lányom is egyháziba járt, és ötödik osztályos koráig már rengeteg "sallert" kiosztottam az iskolának.


Az utolsó balhét követően az igazgató kulturáltan, négyszemközt megkérdezte tőlem, hogy nem e akarom esetleg a lányomat átíratni másik iskolába? XD


Mivel a lányom is szorgalmazta a dolgot, ezért megtettem ezt a "szívességet" nekik.

2023. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Az én időmben ilyesmi nem volt!


Nem hát, a te idődben a tanár is simán rágyújtott napközi közben, vagy az oviban az udvaron.

2023. jan. 24. 17:22
 7/25 anonim ***** válasza:
11%

6: más egy felnőtt, akinek elvileg már benőtt a feje lágya és pontosan tisztában van döntéseinek következményeivel és más egy még fejlődésben lévő gyerek, akinek ráadásul a szülei fizetik az őrültségeit is !


Megszakad a szívem, hogy manapság tinik is már feszt bagóznak, póthajakkal, festékekkel teszik tönkre a gyönyörű szép természetes hajkoronájukat és tetkókkal csúfítják el a testüket!


De írtam, mindez érthető, mert a világ ebbe a rossz irányba tereli őket és se jó példát, se jövőképet nem látnak maguk előtt !

2023. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos igen. Bár azt nem értem, hogy az iskolának mi köze van az 50 méteres körzetéhez. Az már nem az ó területe, hanem közterület, mint bármelyik másik utca bármelyik másik része. Szóval, ha a diák kimegy a kapun, akkor konkrétan egyből rágyújthat.


A másik meg hogy miben befolyásolja az iskolai tejesítményt a festett haj (ami pl alapból lehet szőke - amire a leggyakrabban festik), a fülbevaló (amivel általában már a kórházból hazavitték a kislányokat már 30 éve is), a festett köröm, a haspóló (ami olyan mint bármelyik másik ruhadarab), vagy a tetoválás (ami nekem pl szintén természetes úton van - egy barna cápa/nyúl alakú folt a bokámnál, vagy létezik pl vitiligo is)?

Semmiben...

Akkor miért tiltják?

Hogy legyen mivel hatalmaskodni, s elnyomni...

2023. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
7. Egy felnőtt nem hoz olyan döntést 30 évesen, hogy ,, Na, jólvan, 30 év után itt az ideje kipróbálni a cigit, aztán szépen rászokok,,. Mindenki fiatal korában szokik rá, az más kérdés, hogy mikor teszik le persze.
2023. jan. 24. 17:41
 10/25 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyen "nem lehet ez és ez ilyen SZÍNŰ" dolgokról mindig eszembe jut, mikor hajfestésre kényszerítettek egy japán iskolás lányt, mert nem hitték el, hogy az eredeti haja barna.
2023. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!