Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez az iskolai szabályzat...

Ez az iskolai szabályzat rendben van?

Figyelt kérdés

Egy egyházi iskola (nem nevezem nevén, mert már elballagtam belőle egy pár éve) a következő intézkedéseket vezette be:


- Tilos a festett haj

- Tilos a festett köröm (mondjuk ezért főleg a fiúkra szólnak, ha megteszik)

- Tilos a haspóló hordása

- Tilos a dohányzás az iskola 50 méteres körzetében

- Tilos a fülbevaló, és egyéb piercing

- Tilos a tetoválás hordása


Szerintem a dohányzáson kívül mindegyik rendben van.


2023. jan. 24. 16:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Pfff

A dohányzás törvényileg tiltva van 18 év alatt. Nyilván ez a házi szabály a végzős diákokat érinti csak, hisz ők már elmúlhattak 18 évesek úgy, hogy még az iskolába járnak.


A többi meg nettó baromság. Ráaásul a haspóló 15 év enem divat:D

2023. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
89%

Nem hiszem. Bár hallottam róla, hogy egyházi iskolában alapvetően szigorúbb szabályok vannak mint állami/önkormányzati iskolákban, de tudtommal a házirend nem írhatja felül az alkotmányos jogokat, nem lehet "szigorúbb" a ptk-nál.

Tudom, a tetoválást a munkahelyek sem tolerálják, de azok is úgy vannak előírva, hogy "el kell takarni" nem az, hogy tilos hordani. Az ékszerek tiltása is legfeljebb testnevelés órán fogadható el, de ott is a balesetveszély miatt, ami ésszerű indok, tehát nem azért mert csak.


Ezek közül egyedül a dohányzás az amit jogosan tiltanak (de azt is csak 5 és nem 50 méteres körzetben), a többi az inkább csak múltból visszamaradt hülyeség.


Persze ilyenkor jönnek a "nem kötelező oda járni ha nem tetszik" dumák, nem is fogok ilyen helyekre nyilván.

2023. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Dohányzás elég egyértelmű, az ma már minden intézményben tiltott kb., ez törvényileg is szabályozott, nem csak a házirendben.


Az összes többi tiltást viszont egy nagy phaszságnak tartom. Nyilván valami szokásos álszent igazgató szövegezte ezt meg, aki a nyilvánosság előtt eljátssza a keresztényi erkölcs szobrát, közben q.ázni jár, meg veri a feleségét/gyerekeit, adót csal, sikkaszt, meg ki tudja, miket csinál még...

2023. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 árokpart ***** válasza:
25%
Mi az a haspóló ilyenről még életemben nem hallottam.
2023. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Mindenki fiatal korában szokik rá, az más kérdés, hogy mikor teszik le persze."


Azért nem kell általánosítani, mert nem mindenki!


Nálunk a suliban pl. egyik diák sem dohányzott és érdekes, hogy nem is volt szükségünk rá.


De szerintem dohányozni ma is ciki a jobb körökben.

2023. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
14. Olyan póló, ami direkt úgy van megcsinálva, hogy a has kilóg alatta. Még jó, hogy tiltva van, nem divatbemutatóra járunk, hanem iskolába.
2023. jan. 24. 22:53
 17/25 A kérdező kommentje:

Nálunk anno ezekért intőket osztogattak, ha valaki többszöri felszólítás esetén is viselte.


Kirúgás még nem volt, mert intő után szépen mindenki abbahagyta. Ez a normális.

2023. jan. 24. 22:57
 18/25 DK-s ***** válasza:

#8-nak:


Az 50 méteres körzet eleve törvényi tiltás.

2023. jan. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%

A dohányzód szabály az egyetlen normálisnak nevezhető, de ennek sincs sok értelme. Hogy szabályozod, mit csinál iskolán kivül?


A többi az csak nettó baromság és személyiségelnyomás.

2023. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg joguk van szabályozni a tanulók megjelenését.Olyan mint egyes munkahelyeken a dress code.Teszem hozzá nálunk 20 éve állami iskolában hasonló szabályok voltak.
2023. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!