Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez az iskolai szabályzat...

Ez az iskolai szabályzat rendben van?

Figyelt kérdés

Egy egyházi iskola (nem nevezem nevén, mert már elballagtam belőle egy pár éve) a következő intézkedéseket vezette be:


- Tilos a festett haj

- Tilos a festett köröm (mondjuk ezért főleg a fiúkra szólnak, ha megteszik)

- Tilos a haspóló hordása

- Tilos a dohányzás az iskola 50 méteres körzetében

- Tilos a fülbevaló, és egyéb piercing

- Tilos a tetoválás hordása


Szerintem a dohányzáson kívül mindegyik rendben van.


2023. jan. 24. 16:51
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Akkor miért tiltják?


Mert van értékrendjük.

2023. jan. 25. 14:25
 22/25 árokpart ***** válasza:
15%
Kérdező! Tudom, hogy ezek korlátozásnak tűnhetnek a számodra éns mégis a legjobb őazinte jó indulatból azt tudom tanácsolni neked, hogy maradj az egyházi suliban. Az állami sulik egész egyszerűen borzalmasak lettek. Most itt a fórumon olvastam pár tanár hozzászólását. Egy szegény gyerek kérdezett valamit és minden hülyének elmondták a tanárok. Majd cigizel 1-2 év múlva megvár nem fut el, a haspólót meg majd hordod suli szünidőben, nyáriszünetben. Szünidőben oda mész ahova akarsz nem fog a sulidból egy tanár sem mögötted állni. Viszont ha lelkileg nem akarsz tönkremenni és szép diákéveket szeretnél akkor helyedben ott maradnék. Az állami oktatás már sajnos szinte egyáltalán nem szelektál tanár és tanár között szinte bárkit felvesz. Nem követelik meg a minőséget úgy mint nálatok az egyházi suliban.
2023. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 árokpart ***** válasza:
15%
Most olvasom, hogy elballagtál bocs akkor tárgytalan az írásom. Viszont aki esetleg még egyházi suliban jár és vágyakozik egy úgymond szabad iskolába kétszer is gondolja meg, hogy kisebb sérelmekért feladja a jó suliját.
2023. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

22-23, hááááát az ismerősi köröm tapasztalatai eléggé másképp mutatják a dolgot.


Haverom a Szent Margitba járt.

-Kirúgtak onnan egy lányt, mert Iwiwre feltöltött egy FEKETE HASPÓLÓS képet és a tanárok felszólítása ellenér enem volt hajlandó letörölni.

-Haverom egyik osztálytársa már 10. osztályban bort vitt innivalónak a suliba.

-A mai napig ha ivós buliról van szó, haverom a gimis osztálytársait keresi mert tele van alkoholistával.

-Az én gimnáziumomból kirúgtak két diákot, mert részegen jöttek be a suliba. A Szent Margitba vették át őket.:D



Feleségem egy pestszentlőrinci egyházi általános iskolába járt egy darabig, a testvéreivel együtt.

-A testvére az egész földrajz témazárójára 1-est kapott, mert a "hol helyezkedik el Kolozsvár?" kérdésre azt merészelte írni, hgoy "Romániában" nem pedig azt, hogy "Erdélyben". Még az anyjuk is bement, megnézte a dolgozatot is, simán kijött volna egy 3-as 4-es bleőle, de a tanár kerek-perec megmondta, hogy ilyen magyarellenes hozzáállást nem hajlandó tolerálni, automatikus az egyes.

-Ugyanez az iskola 1 hetes kirándulást szervezett Erdélybe úgy, hogy egyáltalán nem biztosított étkeztetést a gyerekeknek. Pár napig kekszen éltek, azátn a szülők szépen kimentek és hazahozták a gyerekeiket. A szervező tanárok azt mondták, hogy "hát szívhatjuk a történelmi magyar levegőt, ez kárpotol mindenért".


Ezeken a konkrét eseteken kívül elmondható, hogy botrányos mennyire nem ügyelnek a gyerekek mentálhigiéniájára, tűzzel-vassal tiltanak mindent ami szexualitásra emlékeztet bárkit is (amivel nem kis károkat tudnak okozni a gyerekek szexuális fjelődésében), és végtelenül álszent az egész úgy ahogy van.


Én vallásos vagyok, de Isten óvjon az egyházi iskoláktól mindnekit:D

2023. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Akármennyire is fáj kimondanom, a 24-es válaszolóval sajnos egyet kell értenem, ami a mentálhigiéniát illeti, sőt, az egész mentális nevelést illeti.


Az iskola nevét továbbra sem mondom ki, de ugyanarról beszélünk, mert én is oda jártam, ha minden igaz, csak akkor még máshogy hívták.


Az ilyen iskolákba 90%-ban problémás gyerekeket vesznek fel, akiket otthon nem neveltek meg, és az iskola is ugyanezt teszi. Sokszor volt olyan, hogy a gyerekek k***a anyáztak kint az udvaron, sőt, ma már rá sem szólnak a gyerekekre ezek miatt. És ez csak egy példa a sok közül.


Ami meg a 22-23mast illeti, neki is valahol igaza van. Iskolába járunk, és nem divatbemutatókra. a 6-14 éves gyerek pedig akárhogy is nézem, nem felnőtt, ezért ne adjunk rá felnőtt ruhákat.

2023. jan. 26. 20:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!