Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt meg tehet egy üzlet ki...

Ezt meg tehet egy üzlet ki tilhat?

Figyelt kérdés
van egy magán lottózó plázába ahova ot vagyok fél 1 órát néha többet mert van ingyenwifi meg álmodozok próbálok beszélgetni vagy megkérni eladót álítcsa be telefonom és eddig csak az volt magába morgott az eladó meg pörgette szemét de ma jött a tulaj és mondta távozzak mert zavaró a jelen létem ha nem kidobat a pláza őreivel és valami perszónává minősíttett szóval nem akar ott többet látni pedig pénzt hozok neki elszoktam költeni kétháromszáz forintot ha ott vagyok ezt meg teheti?
2023. jan. 28. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

"valami perszónává" XD Persona non-grata


Igen, megteheti. Csak lébecolni mész be, piszkálod az ott dolgozókat, alkalmatlankodsz. Én is megtenném.

2023. jan. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen ha elfoglalod az eladót és nem veszel semmit csak használod az ingyen wifit igen ez már indok.
2023. jan. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Konyhanyelven ezt úgy hívják hogy nyüzsgés. Tudod mint a légy mikor nem hagy. Persze hogy kidobatnak.
2023. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg.


2. Miért nem a Pláza padján ülsz, és használod a pláza Wi-fi-t? 1 órát ott lébecolsz egy kis üzletben, ha folyamatosan mondjuk 15-30 percenként vennél egy kaparós cuccot, vennél tőle kávét vagy hasonló akkor nem lenne gond… Aki a plázában akar internetezni az leül a pláza egyik padjára és ott pihenget…ott nem fognak szólni…

2023. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Nem csodálom. Hogy gondolod, hogy ők veled akarnak beszélgetni, meg a telefonodat állítgatni?

Remélem, csak troll vagy. Ennyire sötét senki nem lehet.


Ilyen írással pedig itt is persona non grata vagy.

2023. jan. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

#4


"Aki a plázában akar internetezni az leül a pláza egyik padjára és ott pihenget…ott nem fognak szólni…"


Hát... Tavaly nekem az egyik vidéki plázában szóvátette/megkérdezte a szekus hogy mit csinálok ott, mert hogy már egy órája is ott láttak ülni és szólt a vezetőség, hogy nem tetszik nekik... Pedig tényleg nem csináltam semmi problémásat Isten lássa lelkem, annyi volt a történet, hogy vezetés tanulásra jártam és amíg az oktató elment egy másik tanulóval (úgy jött ki hogy több órám volt, de nem egyszerre) addig beültem mobilozni, hogy ne a nyári 40 fokban süljek meg amig őrá várok. De csak ültem és mobiloztam.


Szóval én azért nem vennék mérget arra, hogy a sima folyosói padon ülésből nem lesz probléma...

2023. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt azért vegyétek figyelembe, hogy más az üzleti vállalkozás és más a jótékonykodás. A plázában sem lehettek biztosak abban, nem akarod-e valamelyik üzlet gyönge pontját földeríteni.
2023. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem teheti meg, hogy kidobat.

Mire fel?

Nyílt árusítású üzletben a vevő, legyen az bárki, nyitástól zárásig tartózkodhat.

A nyitvatartást a tulajdonos köteles kifüggeszteni és betartani. Ha nem teszi, akkor bírságot kap.

2023. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
8, mondjuk a munkával nem kapcsolatos dolgokkal zavarja az ott dolgozók munkáját? Ez szerintem elég indok.
2023. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Igen. Ha nem megfelelően viselkednek a vevők.
2023. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!