Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet feljelentést tenni...

Hol lehet feljelentést tenni olyan edzőterem ellen ahol penészes az öltöző/zuhanyzó, ahol a tulaj a kutyáját folyton behozza és minden tiszta kutyaszőr a terembe, ahol nincs fűtés az öltözőben (kb 13-14 fok van)?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Minek jársz oda?
2023. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Menj masikba.
2023. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Sehol. Egyáltalán miért akarsz feljelentést tenni? Falpenészedés bűntette miatt? Vagy kutyabehozás bűntette miatt? Kapjál már a fejedhez!
2023. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értelmes válaszokat várok nem trollkodást. Amúgy meg nem járok már oda csak azt gondolom hogy ilyen teremnek nem szabad lennie működési engedélynek.

@3 tipik magyar hozzáállás, hogyha valahol szarnak az eü előírásokra, kosz van, nincs fűtés, kutya szaladgál a terembe és tiszta kutyaszőr minden, nincs fűtés, penészes az öltöző az totál normális és én kapjak a fejemhez. gondolom te a szemetet is simán eldobod az utcán és ha rád szólnak akkor még te háborodsz fel.

2023. febr. 1. 19:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3: Azért ez nem így működik. A vendéglátóipari egységekhez hasonlóan, ha sportklubot működtetsz, annak is meg kell felelnie az alapvető higiéniai szabályoknak. Nem lehet tiszta koszosan, dzsuvásan tartani. Különben büntetés vagy akár bezáratás lehet a vége. Magyarán fel lehet őket jelenteni egészségügyi és higiéniai szabályok be nem tartásáért.

Kérdező, szerintem ha bemész egy rendőrörsre, ott tudnak tanácsot adni.

2023. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Feketeruhasember ***** válasza:
100%

"Sehol. Egyáltalán miért akarsz feljelentést tenni? Falpenészedés bűntette miatt? Vagy kutyabehozás bűntette miatt? Kapjál már a fejedhez!"


Nana azért ez nem teljesen így van. Szedjük szét a kérdést.


Attól fuggetlenul hogy ez ilyen spicliskedésnek tűnik még igaza van. Minden vállalkozásnak komoly kritériumoknak kell(lenne) megfelelnie. Ez egyformán igaz egy étteremre, egy taxira és igen, egy kondicionáló teremre is. A penész nem megengedett egy sport létesítményben ahol több ember is jár.

2023. febr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6: Eszembe jut egy étterem, amit 2 hónapra bezárattak, mert mosogatólészag érződött az étkező részen is. Pedig ez még nem is akkora súlyos szabálysértés. Szerintem egy penészes öltözőjű edzőterem is minimum ugyanerre számíthat.
2023. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ántsz az illetékes nagy eséllyel
2023. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ÁNTSZ-nél. Vannak ugyanis bizonyos higiénia szabályok, melyeket ha betartanának, akkor nem lehetnének ilyen állapotok.
2023. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A penész már önmagában veszélyes, súlyos (légúti) betegséget lehet tőle kapni. Egy kis öltözőben ahol egyszerre van 10-15 ember hát köszi!

Az hogy még fűtés sincs - max 14 fok - az már csak hab a tortán. Az miatt jutottam oda hogy feljelentést teszek mert többször szóltak a tulajnak de az csak röhögött rajta.


Én is az ÁNTSZ-re gondoltam. Köszönöm a válaszokat!


(megj: nekünk a céges műhely öltözőjében nem volt kapaszkodó a tusolóban amiért majdnem megvágtak minket, szerencsére csak figyelmeztetést kaptunk. Szóval ennyit a "kapjál már észhez" dologhoz)

2023. febr. 1. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!