Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a felmondási idő?

Mennyi a felmondási idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves Debreceni fiú vagyok tavaly augusztus 1. kezdtem az első munkahelyemen azzal a céllal hogy legyen az egyetemre pénzem, ha júniusban megtudom hogy felvettek e és felmondok még júniusban akkor a 30 napos felmondási idő az fixen 30 nap? Mert ha több mint 30 nap akkor ugye nem tudok kezdeni szeptemberben az egyetemen.


Határozatlan munkaidőben dolgozom.

A munkáltató azzal a céllal vett vel hogy átvegyem valaki helyét, ha nekem el kell mennem 30 nap után akkor kényszeríthet arra hogy 90 napig maradjak amíg nem talál mást?



2023. febr. 9. 08:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen... akármilyen hihetetlen, a 30 nap az 30 nap.


Hacsak nem írtál alá a szerződésedben mást. Pl. nem tudom, ezt a 90 napot honnan vetted, de ha a szerződésből, akkor annyi.

2023. febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Te aztán nem viszed túlzásba a gondolkozást.

A felmondási időd annyi, amennyi a szerződésedben van. Ha 30 nap akkor annyi, ha 90 akkor annyi, egy nappal sem több. Kevesebb lehet, ha valamilyen oknál fogva a munkáltató eltekint tőle.

2023. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Te aztán nem viszed túlzásba a gondolkozást.


A felmondási időd annyi, amennyi a szerződésedben van. Ha 30 nap akkor annyi, ha 90 akkor annyi, egy nappal sem több. Kevesebb lehet, ha valamilyen oknál fogva a munkáltató eltekint tőle."


csakolvastam valamelyik oldalon hogy meghosszabíthatják 90 napra, csak arra voltam kíváncsi hogy ha nem írtam alá semmiylen meghosszabítást, akkor 30 nap a felmondási idő, és ha akarják akkor sem hosszabíthatják meg

2023. febr. 9. 09:40
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
De nem valamelyik oldalon kell olvasni, hanem a szerződésedben. Felfogtad végre?
2023. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Milyen szerződés?
2023. febr. 9. 13:23
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Tessék? Ennyire nem lehetsz ostoba...
2023. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
b#zdmeg :D :D :D
2023. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Amit aláírtál, amikor elkezdtél dolgozni!

Amúgy ez nem munkaügyi kérdés?

2023. febr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez most komoly, Kérdező...?


Ezek után meg kell kérdezzem: egyáltalán munkaviszonyról beszélünk!?

2023. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze, agyafurt dolog ez köszönöm a segitseget
2023. febr. 9. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!