Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a felmondási idő?

Mennyi a felmondási idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves Debreceni fiú vagyok tavaly augusztus 1. kezdtem az első munkahelyemen azzal a céllal hogy legyen az egyetemre pénzem, ha júniusban megtudom hogy felvettek e és felmondok még júniusban akkor a 30 napos felmondási idő az fixen 30 nap? Mert ha több mint 30 nap akkor ugye nem tudok kezdeni szeptemberben az egyetemen.


Határozatlan munkaidőben dolgozom.

A munkáltató azzal a céllal vett vel hogy átvegyem valaki helyét, ha nekem el kell mennem 30 nap után akkor kényszeríthet arra hogy 90 napig maradjak amíg nem talál mást?



2023. febr. 9. 08:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
na megvan a papír, a hátulján volt leírva hogy 30 nap, leírhatták volna előre is, ki olvassa el a hátulját?
2023. febr. 9. 23:30
 12/17 anonim válasza:
Bárki, aki nem akkora kretén balf#sz, mint Te.
2023. febr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
xd
2023. febr. 10. 15:21
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor összegezzük:


Van egy munkaszerződésed, amelyben az áll, hogy a felmondási idő 30 nap. A 30 nap, az pontosan 30 nap. A felmondási idő a felmondás közlését követő napon indul el. A felmondás akkor számít közöltnek, ha azt a másik fél tudomására hozzák. Mivel az írott szerződést kizárólag írásban lehet módosítani/megszüntetni, ezért a felmondást is írásban kell benyújtani a munkáltatóhoz, akkor szabályos és utólag is védhető.

A felmondást két egyező példányban megírod (akár kézzel, kockás papírra is jó lesz), az egyik példányt átadod a munkáltatónak, a másik példányon (amit megtartasz) dátummal aláíratod vele. Az átvétel napját követő napon elindul a 30 nap felmondási időd. Naptárodban bejelölöd, hogy melyik napon telik le. Na az a nap lesz a munkaviszonyod utolsó napja. A felmondási időt semmi nem szakítja meg, nem tolja ki annak az idejét. Bármi történik alatta, a meghatározott időtartam elteltét követően letelik és megszűnik a munkaviszonyod. Leadsz mindent a cégnek, ami az ő tulajdona, illedelmesen elköszönsz és mész az utadra.


Felmondás rém egyszerű, egyoldalú nyilatkozat. Nem fogod elhinni, de csupán ennyi:


Munkáltató neve, címe

Alulírott Buga Jakab (születési adataid) az Önöknél X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.

Dátum és az aláírásod

2023. febr. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a választ.Mindent leírtál amit tudni akartam.

Azért bizonytalanodtam el a 30 napban, mert a szüleim szentűl állítják hogy a munkáltató azonnal kirúghat amikor beadom a felmondást, és hogy csak közös beleegyezéssel lehet felmondani, ezért inkább megkérdeztem itt.

2023. febr. 12. 12:39
 16/17 anonim ***** válasza:

Szüleidre ne hallgassál, láthatóan nincsenek "képben".


Ha szeptember 01-jén már nem akarsz a munkáltatóval szerződésben állni, és 30 nap a felmondási időd valóban, akkor augusztus 01-jén kell benyújtanod a felmondásod írásban, és a nálad maradó példányon dátummal átvetetned velük, hogy augusztus 31-én leteljen a 30 nap. Ha augusztus 01-jén átadod, akkor augusztus 02-án indul a felmondási időd. Pontosan 31-én letelik, így az lesz a munkaviszonyod utolsó napja.

2023. febr. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"hogy a munkáltató azonnal kirúghat amikor beadom a felmondást,"

Ez abszurd. Azonnali hatályú felmondásnak csak akkor van helye, ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét, szándékosan vagy súlyos gondatlanságból jelentős mértékben megszegi. A három feltételnek egyszerre kell teljesülnie, továbbá a felmondás közlésére az ok bekövetkeztétől számított 15 nap áll csak rendelkezésre. Az INDOKLÁS kötelező!

Továbbá akkor van lehetőség azonnali hatályú felmondásra még, ha a másik fél miatt a munkaviszony fenntartása lehetetlenné válik.

Ezeket a Te esetedben lőjük ki, ha nem szegsz a felmondási idő alatt sem törvényt, vagy szerződést és nem tanúsítasz olyan magatartást, ami miatt felmondhatna azonnalival a munkáltató, akkor nincs mitől tartanod.


"és hogy csak közös beleegyezéssel lehet felmondani"

Munkajogilag olyan, hogy közös megegyezéssel felmondani, nem létező fogalom.

Felmondás van, és létezik közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés is. A két dolog teljesen eltérő, összemosni őket nem lehet. Nagyon eltérő szabályok vonatkoznak rájuk.

Ha megegyeztek abban, hogy megszüntetik közös akarattal a munkaviszonyt, akkor az nem felmondás. Nincs kötöttség, bármiben meg lehet egyezni. Még abban is, hogy kapsz cserébe egy autót, csak ne is lássanak.

Felmondás esetén a felmondás közlésének napja határozza meg, hogy a két félnek egymással szemben milyen kötelezettségei, valamint jogai vannak még és meddig. Ezt törvény szabályozza, nem pedig egyezség.

2023. febr. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!