Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondtam, de lebetegettem,...

Felmondtam, de lebetegettem, műteni kell. Jogilag mire számíthatok, felmondási idő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Felmondtam a munkahelyemen, 30 napos felmondási időmet töltöttem, de közben azonnali műtétre volt szükség. Változik ettől az utolsó napom időpontja a munkahelyemen? Ugyanis az új helyen már meg van, mikor kezdek, nagyon kellemetlen lenne azon változtatni, variálni, hiszen várnak. Betegszabadság alatt elküldhetnek azonnali hatállyal? Nagyon rosszul jött ki, telefonon megkérdőjelezték a műtét indokoltságát is. Köszönöm segítségeteket!
2019. aug. 15. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz beleszámít a felmondási időbe, ugyanakkor fog lejárni, mintha dolgoztál volna, nem küldhetnek el azonnali hatállyal.
2019. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az elindult felmondási időt semmi nem hosszabbítja meg, teljesen mindegy, hogy mi történik alatta, a meghatározott idő elteltével letelik.


Azonnali hatállyal nem küldhetnek el, hiszen arra nagyon alapos indok szükséges és kizárólag a törvényben meghatározott szigorú feltételek esetén lehet vele élni, betartandó határidők figyelembe vételével. A Te eseted nem az, amikor azonnali hatállyal felmondhatnak. Jól is nézne ki, ha minden mondva csinált indokkal ezt meg lehetne lépni...

2019. aug. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!