Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánszemélyként adhatok el...

Magánszemélyként adhatok el magas CBD tartalmú marihuánát?

Figyelt kérdés

Magánszemélyként szeretnék árusítani 0.01-es ( törvényes max 0.03 ) THC tartalmú, ellenben nagyon magas CBD tartalmú marihuánát.

Nem találtam egy törvényt se ami tiltaná, de esetleg valaki hozzáértő?



2023. febr. 9. 20:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Igen, de kifejtem kommentben
Nem, de kifejtem kommentben
Kifejtem kommentben
11 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Majd előzetben kivárod
2023. febr. 10. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Tudtommal Magyarországon a cannabis árúsítása semmilyen formában és mennyiségben nem engedélyezett.
2023. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A kizárólag CBD-t tartalmazó marihuána teljes mértékbe legális, én most csak a magánszemélykénti árusítását kérdőjeleztem meg.

De nem hiába írtam, hogy valaki olyan írjon, aki hozzáértő, és nem a “majd előzetben kivárod”, vagy a “tudtommal nem lehet”…

2023. febr. 10. 08:25
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Most gondolom, a CBD-olajokra meg hasonlóakra gondolsz. Azok nem tartalmaznak THC-t, ergo nem okoznak tudatmódosító hatást.
2023. febr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4-es, igen, ilyesmire gondolok, csak mint rendes marihuánát szeretném eladni (mint például ahogy itt van.: [link] ) és az ugyanúgy teljes mértékbe legális mint pl a CBD olajok stb…

hogy ezt nagyobb mennyiségben magánszemélyként például tárolhatom-e otthon. ( pl 50-100g )

Mert hogy akkor annak papíron ugyanúgy nincsen semmi illegális formája.

2023. febr. 10. 08:38
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy a rendőr szabad szemmel nem látja, hogy ez nem THC-kender, simán lefoglalja, téged elvisznek, aztán jó esetben megmondja a labor, hogy nincs benne THC és megszüntetik az eljárást.
2023. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van. 6-osnak van igaza.

Lefoglalják, bevizsgálják, kimennek házkutatásra (még a kutya se tudja megállapítani a különbséget). Aztán bevizsgálják mert ez az eljárás (lehet pl lefújtad dizájner drogokkal). Aztán ha kiderül hogy nincs benne semmi, akkor elvileg visszakapod. A gyakorlatban hónapokig mászkálhatsz érte, kérvényezheted és ha szerencséd van vissza is adják. Aztán ha meg int valahogy szem elé kerülsz, indul újra az egész.

2023. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Persze vegulis pont nem értek hozzá… kábszerkereskedelemért az országban mindenhol őrizetbe vesznek, jó esetben el is rendelik letartóztatásod.
2023. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8-as, ezek szerint tényleg nem értesz hozzá, a marihuánában a THC adja azt ami miatt az kábítószernek számít, viszont amiről én beszélek abba nincs THC, csak CBD. A CBD pedig nem kábítószer…
2023. febr. 10. 11:19
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

De te majomgyerek, közölni fognak veled egy kábszer kereskedelem megalapozott gyanúját, lefoglalják a cuccot, és őrizetbe vesznek. Elküldik szakértőnek aki majd legalább 2 hónap mulva majd megszakérti. Addig senkit nem érdekel majd higy most te mit mondasz arról a cuccról, de addig börtönben leszel. Ugrik mellé a telefonod meg amit még úgy látnak a házkutatás folyamán.

Ez pontosan így szokott működni.

2023. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!