Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi az Ausztriai felmondási...

Mennyi az Ausztriai felmondási idő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne,hogy szezonálisan dolgozunk itt kint Ausztriában. Decembertől vagyunk kint, 2 napja felmondtunk. A szerződésben a felmondási idő 30 nap, ha nem töltöd le akkor kötbért kell fizetni. Ki is számoltuk,hogy melyik az utolsó munkanapunk, amikor a főnök kijelentette,hogy a felmondási idő 50 nap, így március végén mehetünk haza. Aki ért ehhez, igazából ahhoz szólna a kérdésem. Ez így oké szerintetek? Lett esetleg valami új törvény ezügyben? De úgy tudom a törvényt felülírja az adott szerződés amit aláírsz és elfogadsz a munka kezdetekor. Köszi előre is!

2023. febr. 10. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában elengednek rögtön is minek hoúzzátok egymást még egy hónapig.

Annyi hogy a szezon pénzt nem kapjátok meg.Szabadság,túlóra,13.havi részarányosan.

Helyzetekbe nem is mennék haza az Ams-en keress vmi szezont melót még

2023. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Sajnos nem engednek ez itt a probléma. A szerződésbe 30 nap van, ők pedig 50 napot akarnak ledolgoztatni. Az itt a kérdés igazából,hogy ezt megtehetik-e. Ugyanis akkor minek van szerződés és miért áll ott feketén fehéren a 30 nap ha ő váltig állítja hogy 50 nap a felmondási idő. Szerintünk átakarnak verni, de nemtudjuk pontosan ezért próbálunk utánna járni. :)
2023. febr. 10. 13:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szerződés a mérvadó.Keress egy osztrák adózással, ügyekkel foglalkozó céget.
2023. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Felvettem a kapcsolatot a helyi Arbeiterkammerrel,és úgy néz ki nagyon nekünk van igazunk:))))).

Osztrák a főnökség, azt hittem jobban félnek a hatóságtól mivel helyiek, de nem.

2023. febr. 11. 07:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam most az van, hogy írnám alá a szerződést. A kollektív szerint 2 hét kéne legyen a felmondási idő, ebbe viszont 6 hét van írva. Vajon melyik a mérvadó ilyenkor? Mert a kollektív egy magasabb szintű jogszabály kéne hogy legyen, de tudom hogy el is lehet térni tőle.
2023. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!