Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában (Tirolban) mosogat...

Ausztriában (Tirolban) mosogatóként mennyi a felmondási idő a kollektív szerződésben?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
2 héten belül bármikor felmondhatsz. Viszont neked is felmondhatnak bármikor 2 héten belül. Arra figyeljél, hogy ha ott maradsz akkor el kell menned a helyi gemeindebe ahol kapsz egy meldezettelt amit alá kell iratnod a szállásadóddal, és be kell jelentkezni a gemeindebe vele. Itt fontos, ha szezonon vagy akkor Nebenwohnsitzbe jelentekzzél be. Ha Hauptwohnsitzbe jelenkezel be akkor 1 évig használhatod a magyar rendszámú autódat. Továbbá ha feltüntetted, hogy milyen a vallásod, akkor az egyház is küld neked majd egy csekket. Illetve ha 3 hónapnál nagyobb karriert tervezel Ausztriában akkor el kell menned a helyi Bezirkshauptmannschaft-ba is ahol is be kell jelentkezned. Ezt csak egyszer kell megcsinálni az életedbe, elkérnek kb 20 eurót az elmúlt 3 havi meldezetteled, egy fénykép kell meg az útleveled vagy személyi.
2021. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy az Osztrák munkavállalás titka az, az, hogy el kell kerülni a hegyeket. Valamint a családi vállalkozásokat, azok szoktak lenni a legrosszabbak, 4 csillagos hotel, családi vállalkozás, valahol a hegyekben.

Ez azért is rossz mert mindenki főnöknek képzeli magát a családon belül, továbbá mivel nagy a munkaerő hiány a vendéglásátban leginkább az eldugott helyeken a hegyekben,és eleve alja munkát is végzel, így nem egy ember helyet fogsz dolgozni, annyi időd nem lesz, hogy megvakard. A hegyekben eleve erős tájszólásban is beszélnek, ami még megnehezíti a dolgot, illetve eléggé konzervatívak arra az emberek, legfőképpen az idősebb korosztály, a külföldieket nem sokba nézik.

2021. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pár helyet már hagytam illetve kolléga is hagyta ott.

Nem kérték a 15 nap felmondási időt.A letelepedési megcsinálják ingyen is 10 évre fénykép nélkül.

2021. júl. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Én is voltam, olyan helyen ahol nem töltöttem ki a felmondási időmet cserébe persze nem is kaptam szezon pénzt, de ezt megbeszéltem a főnökömmel, viszont ha 2 hét után lépsz le, egyik napról a másikra akkor perelhet téged a munkaadód jogosan, mivel nem töltöd ki a 2 hetes felmondási idődet. Az ismerősömet például megbüntették mert 3 hónap után nem ment el a Bezirkshauptmannschaft-hoz. Kapot egy csekket illetve egy felszólítást, hogy 1 héten belül jelenjen meg személysen, ha pedig nem megy akkor kitoloncolják.
2021. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!