Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok csinálni?

Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Mit tudok csinálni ha utánvétteles csalo áldozata lettem? Küldtek egy csomagot de nem az volt benne, egy cipőt rendeltem 15000ft ért

De egy asztal terítő volt benne:-( nem tudom hol lakik, nem tudom a nevét sem, a telefonszámt sem, semmit.

Mit tudok csinálni? Rendőrség egyáltalán foglalkozni fog ilyen kis összeggel? Megnéztem mindenhol és még nem volt kitéve hogy csalt volna,

Sztem ez volt neki az első.



2023. febr. 11. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Rendőrségre tudsz fordulni. Egyébként úgy tudom, hogy joga van felbontania a csomagot a vevőnek még azelőtt, hogy kifizetné. Éppen az ilyen szituáció elkerülése miatt.
2023. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem biztos, hogy szándékos volt. Lehet, hogy furcsán hangzik, de véletlenül is felcserélhette a csomagot. Főleg, ha előtte még senki nem panaszkodott rá.
2023. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Valamit azért csak tudsz róla, ha más nem, a csomagküldő szolgálat.

Rendőrség azt hiszem 20e Ft alatt nem foglalkozik az üggyel, csak beregisztrálják egy esetleges sorozatos csaláshoz.

A csomagküldővel próbálj egyezkedni, az ügyfélszolgálaton.

2023. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1 Nem lehet felbontani addig a csomagot még ki nem fizeted.

2 panelba lakom, abba a bérházba csak nekem hozott csomagot, szóval nem volt véletlen.

3 felhívtam azt a postát ahol feladata és azt mondták hogy nem ott lakik, Székesfehérváron adta fel ennyit tudok. Sztem a rendőrök nem fogják keresni 15000ft ért az egész városba

Olyat nem tudnak hogy feltorik a Facebook ját és megnézik hol jelentkezett be? Vagy ilyesmi

2023. febr. 11. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

"Olyat nem tudnak hogy feltorik a Facebook ját és megnézik hol jelentkezett be?"

A rendőrségnek nem kell feltörnie a Facebook-fiókot, mert a Facebook hatósági megkeresésre kiadja nekik a bejelentkezési adatokat. De ilyen összeg mellett nem fognak vele foglalkozni a rendőrök: ha fel is veszik a feljelentést (van, hogy igyekeznek lebeszélni a tisztelt állampolgárt róla), akkor is csak annyi történik, hogy addig tologatják az aktát, amíg végre le nem zárhatják a nyomozást eredmény nélkül.

2023. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

1 ez így igaz, futár voltam

2 nem így értették, hanem hogy te cipőt rendeltél, más pedig terítőt, és összekeverte a feladó, rossz csomira rakatta a matricát.

3 ha csomagpontról vette fel a futár, akkor nem lehet lakcímet visszakeresni

4 nem törik fel a Facebookját, ez nem így működik.

Viszont te elutaltad valahova azt a 15 ezret. Van egy bankszámlaszám, meg egy név, nem?

Azt a rendőrség már ki tudja kérni a banktól.


50 ezer forintig szabálysértés, azon felül bűncselekmény.

Ha viszont kiderül, hogy a feladó már több embert is átvert, akkor hiába 15 ezer a károd, üzletszerűség miatt már bűncselekménnyé változik.

Bemehetsz a rendőrségre, megteheted a feljelentést. De a 15 ezer forintod nem fogod viszont látni már, ezt 99%-ra mondom.


(Velem más ügyben, nem ilyen netes vásárlás volt, de 80 ezer forinttal rövidítettek meg.

5 évig zajlott az ügy, mire találtak valakit, pedig volt telefonszámom, hangfelvételem, két bankszámlaszámom, nevem is, amit fel tudtam mutatni.

1 forint sem jött még vissza ebből.)


Fogd fel szerintem tanulópénznek.

Csak megbízható weboldalra, vagy magánszemély esetén utánajárás után utalj előre.

2023. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először vedd fel a kapcsolatot az illetővel, lehet, hogy csak tévedés volt, próbáld rendezni vele, hogy adja vissza a pénzed, te visszaadod a terítőt, különben feljelentés, leminősíted, stb.


Amúgy kb. nem tudsz csinálni semmit, hiszen nem tudod bizonyítani, mondhatja, hogy azt csak te mondod, ő cipőt küldött, és rágalmazod.


Tanulópénz. Személyes átvétel a nyerő.

2023. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!