Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Krudys LMBTQ-s tanár tulajdo...

A Krudys LMBTQ-s tanár tulajdonképpen pedofil? Ha 14 a beleegyezési korhatár, akkor miért válik pedofillé, ha egy 15 évessel csinálja?

Figyelt kérdés
Most mindenhol azt olvasni, hogy pedofil a sztrájkot szervező Krudís tanár, akit kirúgtak. Noha 14 év a bellegyezési korhatár és ő már 15 évessel csinálta. Ráadásul a tanítványa sem lehetett, hiszen asszisztens. Nincs egyetlen tanítványa sem. Akkor?

2023. febr. 15. 17:27
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
97%

"Nyilvánvalóan feljebb kellene vinni a beleegyezési korhatárt, minimum 16-ra, de amerikai mintára szerintem a 18 sem lenne rossz"


Azert elég durva lenne, ha egy 18 éves nem szexelhetne a 17 éves osztálytársával. Vagy még 16-18 felállásnál is simán lehetnek osztálytársak, nalunk pl mindig volt valaki, aki egy teljes évvel fiatalabb a többieknél. De ha még el is tekintünk ettól. Egy 12.-es ne szexelhessen a 9.-es barátnőjével/barátjával? Egy gimibe járnak...

2023. febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
16%
Pedofil ÉS rossz a törvény. Kérdem én, ha van egy 13-14 éves aki érettebb testileg mint egy 15-16 éves akkor miről beszélünk? Vigyázott rá, hogy 15 évessel csinálja, ezért nem lehet büntetni a jelenlegi törvények szerint. Viszont a beteg vágy biztos ott van benne hogy fiatalabbal is létesítsen szexuális viszonyt, ha az annyira érett mint az a 15 éves. Tehát a törvény szerint nem pedofil, de a vágy szerint ami benne van az szerint az.
2023. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

32


A törvény szerint olyan, hogy "pedofil" nem létezik. Az egy pszichológia (pubertás előtti gyerekekre izgul) és nem egy jogi (14 év alatti gyerekkel szexel) fogalom. Utóbbi neve amúgy "szexuális erőszak".

2023. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
19%

Értem, ennyire nem mélyedtem bele a témába, de szerintem érthető mire gondoltam.

Nagyon nem kedvelem az Usát azért a dolgokért amiket a múltban tett és manapság is tesz, de ez egy nagyon jó jogszabály hogy 18 év a legalacsonyabb életkor. Mármint egy felnőtt és egy kiskorú között. Azon még lehetne variálni hogy 14-18 köztiek mit és mit nem csinálhatnának egymás közt, de ez így elfogadhatatlan, hogy egy 39 éves és egy 15 éves büntetlenül ilyesmit tehet. Értem én hogy érett meg beleegyezett blablabla, ez kiskorú megrontása. És ezt még lejjebb akarják vinni néhány országban... Beteg egy világban élünk.

2023. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

1. Az illető nem tanár, hanem pedagógiai asszisztens.

2. A pedofil definíció szerint a testileg éretlen, serdülőkor előtti gyerekekhez vonzódik. Egy 15 éves nem esik ebbe a kategóriába.

3. Törvényileg nincs olyan kategória, hogy pedofil. Egy 18. évét betöltött személy teljesen legálisan szexelhet egy 14. életévét betöltött személlyel. Így itt semmiféle bűncselekmény nem történt. Az eset egyedül azért problémás, mert hatalmi helyzetben lehet az illető a diákkal szemben.

2023. febr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem normális, viszont talán nem pedofil. 40-es ember ne szexeljen már szerintem 15 éves iskolással, akár fiú akár lány.
2023. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
68%
Morálisan elítélendő, de nem pedofil.
2023. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
27%
Akkor sem lenne pedo ha nem lenne 14, mert az nem külső megítéléstől függ, mivel az egy szexuálisérzés.
2023. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
5%

Alakul, alakul, házkutatás, lefoglalás. Pedó ez, attól függetlenül, hogy most éppen 15 évessel csinálja, izgul ez a beteg állat a fiatalabbakra is. Ami már biztos, hogy 13 éveseket is zaklatott, úgyhogy jogos a feljelentés.

Különben olyan büntetőjogi kategória hogy pedofil nincs, az egy orvosi fogalom. Ha szigorúan vesszük a definíciót, akkor vonzódás a pubertás előtti fejlettségű gyerekekhez, ha tágabban értelmezzük, akkor a nemileg éretlenekhez vonzódás. Egy fiatal attól függetlenül, hogy külső jegyei alapján bizonyos tekintetben valamennyire érettnek tekinthető, egyáltalán nem biztos, hogy lelkileg is érett egy szexuális kapcsolatra. Ebből a szempontból a fiúk sokkal később érnek mint a lányok, a szakemberek szerint valahol a 18-20 éves korukban érik utol a lányokat. A beleegyezési korhatár meg tudtommal homoszexuális kapcsolatban magasabb volt mint a hetero 14 év, de az alkotmánybíróság elkaszálta, diszkriminációra hivatkozva. A 14 év lehet sok, és kevés is, ha e fölé menne a törvényhozó, akkor fél borsodot-szabolcsot le kéne sittelni.

2023. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
13%
Felesleges a csűrni-csavarni a korhatárral a dolgot.Egyszerű a képlet felnőtt emberek hagyják végre békén a 18 év alattiakat akik még kiskorúnak számítanak.
2023. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!