Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne számomra előnyös,...

Lenne számomra előnyös, érdemben pozitív kimenetele?

Figyelt kérdés

Ha írnék egy kérelmet az alapvető jogok biztosának hivatalához?

Arról írnék, hogy átmeneti pszichéz zavar miatt a bíróság kötelező gyógykezelést írt elő és kb 1 hónapig kellett a pszichiátrián lennem. De szerintem bárkivel előfordult már, hogy olyan esetlegesen váratlan dolog érte, ami felett nem tudott 10 másodperc alatt rendre térni.

Pl. lekések egy számomra fontos eseményt vonat késés miatt, akkor ebben a szituban zavart lennék, mert sehogy nem tudom megoldani az eljutásom.

Na és nekem azzal van gondom, hogy a mentősök, akik a kórházba vittek őket eleve egy olyan ember hívta ki, akit a párom hívott telefonon, hogy jöjjön ki segíteni. De én azt is elleneztem, hogy oda hívja azt a személyt meg azt is elleneztemhogy az otthonomba bejöjjenek a mentősök.

Tehát kísérő nélkül deportáltak az otthonomból.

És a 6 hónapos babámat az apuka ideiglenes gyámságba adta, mert dolgoznia kellett mindenképp.

Mivel 1 hónap után kijöttem a kórházból és a gyámhivatalban az egészségi állapotomra hivatkozva továbbra is csak családba fogást kérhettem ezért továbbra sem kaphatom vissza a lányom.

De a pszichológusi ambuláns kezelő lapok alapján semmi bajom csak ezt az akut pszichotikus zavart írják.

Hát szerintem nem egy egyszerű sztori. Csak kíváncsi lennék ha van itt olyan, hogy tudna-e a kérdésemre az értelmi felelősségének és érzelmi intelligenciájának együttesével egy normális válszt adni nekem.



#kötelesség #elmeorvos #szakvélemény #gyermekjog #Alapvető jogok #Megalázó bánásmód
2023. febr. 20. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Semmi bajom... Hát persze. Egy vonatkésés miatt senki nem kerül be a pszichiátriára. Koncentrálj a betegségedre meg a gyógyulásodra.
2023. febr. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1: neked a válaszadási képességed nem a 0%

Ha csak annyira koncentráltál volna, miközben olvasol, hogy inkább te ne írjál választ akkor szerintem a magyar államadósság 100%-a csökken nullára és az infláció csak a Micimackóban az egyik kitalált szereplő

2023. febr. 20. 04:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha a gyámhivatal így döntött az sem véletlen! Magyarországon kiemelten fontosan kezelnek egy ilyen problémát.A gyereket próbálják védeni, az ő érdekeit veszik előre. Tehát téged ha így döntöttek veszélyesnek ítéltek meg, akár magadra nézve, akár a gyerekre nézve.Egy gyerek felelősség, egy olyan pici babánál pedig nem megengedett hogy zavart leszel.A gyermek jóléte és biztonsága az első.

Viszont a jó hír az, hogy azt is fontosnak tartják, hogy egy gyerek a szülőjénél maradjon.Csak végső esetben, ha nincs más lehetőség, akkor szakítsák el az anyjától. Ha hivatalos úton nem mondasz le róla, akkor később bármikor visszakerülhet hozzád.

Úgyhogy fogadd el hogy problémáid vannak, lépj túl rajtuk, gyógyulj meg és visszakaphatod a lányod.

2023. febr. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!